poster

Žraločí impérium (TV film)

 • USA

  Empire of the Sharks

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2017, 86 min

Režie:

Mark Atkins

Scénář:

Mark Atkins

Kamera:

Mark Atkins

Producenti:

David Michael Latt

Scénografie:

Sean Brebnor

Kostýmy:

Mary-Sue Morris
(další profese)
 • kaylin
  **

  Příběh snímku „Empire of the Sharks“ je vlastně docela příjemná ptákovina, což se mi líbilo. Asi bych šel klidně i na průměrné hodnocení, kdyby tu nebyly až tak špatné triky. Ty jsou opravdu příšerné a nedá se na ně moc koukat. Jako kdybyste se dívali na výsledky nějaké studentské práce, kde se žáci snažili vyrenderovat něco smysluplného, ale nedopadlo to dobře a je potřeba dělat ještě úpravy.(26.10.2017)

 • SOLOM.
  **

  Není to zas tak dlouho, co jsem viděl céčkový brak Boj o pevninu a tento film je jeho volným pokračováním. Zase zvítězily mé „sadomasochistické“ choutky a tak jsem si samozřejmě nenechal ujít ani další žraločí pecku od společnosti Asylum. I když je pravda, že v tomto případě nehráli žraloci zas až tak podstatnou roli, jako v prvním díle. Tyhle levné variace na Vodní svět však neměly šanci na výrazný úspěch a to nejen díky velmi chabým speciálním efektům, ale i slabému hereckému obsazení. To však neznamená, že by to byla vyložená katastrofa. V tomto případě to mělo alespoň trošku smysluplný příběh, ve kterém jsem si asi nejvíce vychutnal pasáž, v níž Timor hledá parťáky pro svou šílenou misi v zaplivaném ostrovním pajzlu. Byla jen velká škoda, že většina z nich nedostala větší prostor, protože charakteristiky některých postav byly vcelku zajímavé. Přesto dokázaly vykouzlit několik úsměvných momentů a hlášek, díky kterým jsem se částečně i pobavil. O dost horší už to bylo se samotnými žraloky. CGI efekty jsou kapitolou sami o sobě. Rozmazané šmouhy vyskakující s vody, cákance krve, které se na místě objeví až pár sekund poté, co tělo odletí, neustále se opakující scény – inu na to jsem si už u Asylum za ty roky zvykl.(25.2.2019)

 • Ryuuhei
  **

  Nápad jako takový není úplně blbý. Zatopený, dystopický svět, ve kterém nejsou žraloci tou pravou zápornou entitou, ale spíš prostředkem, jak tento svět ovládat. Docela zábavné mi přišlo i plánování, jak napadnout pevnost. Ale zbytek byl samosebou příšerný. Už od začátku bylo vidět, že se natáčelo někde u břehu a nějaké špatné úhly, ze kterých byl vidět kus přístavu, nikdo neřešil. Nebo vůbec ta logika typu, že stačí porazit pár nepřátel a tím je hotovo, v obrovské pevnosti nikdo další nezbyl. A nebo, že co bylo ukázáno prostřednictvím ne moc povedených 3D modelů, neodpovídalo tomu, co se pak ve výsledku ukázalo v jednotlivých scénách. No, co už. Od The Asylum jsem už každopádně viděl horší věci. Zdejší inspirativní námět byl to jediné, co to drželo nad vodou. Jinak by to bylo další filmové dno. 25%(21.11.2018)

 • Dalajlada
  *

  Smečka neherců se na místním rybníku a u kamoša v obýváku rozhodla natočit taškařici Jak vycvičit žraloka. Hlavní hrdina je extrémně špatný, ten zbytek jen špatný. Dialogy jsou někde na úrovní první třídy. Zvláštní školy. Některé scény jsou absolutně mimo jakékoli chápání a nemají s dějem nic společného. O efektech se radši ani nebudu vyjadřovat, protože podobné efekty vytvářím na záchodě. Nápad nebyl špatný. To hrůzné zpracování je ale opravdu hrůzné.(11.7.2019)

 • vesper001
  ***

  Jsou zlí a špatní a mají žraloky, řekl by Old Shatterhand, oním zvláštním stylem, jakým mluvil s rudými bratry. Podobně škobrtá i film. Vlastně bych řekla, že námět a zápletka je na déčkový krvák moc dobrá. V tom je ten problém. Škoda, že tvůrci neměli větší ambice, mohli to dotáhnout až průměru – bez ironie. Hladovci ve službách jednohubek nebývají na menu tak často.(26.6.2019)