Žraločí impérium (TV film)

Empire of the Sharks

Sean Brebnor

Kostýmy:

Mary-Sue Morris
  • Ryuuhei

Nápad jako takový není úplně blbý. Zatopený, dystopický svět, ve kterém nejsou žraloci tou pravou zápornou entitou, ale spíš prostředkem, jak tento svět ovládat. Docela zábavné mi přišlo i plánování, jak napadnout pevnost. Ale zbytek byl samosebou příšerný. Už od začátku bylo vidět, že se natáčelo někde u břehu a nějaké špatné úhly, ze kterých byl vidět kus přístavu, nikdo neřešil. Nebo vůbec ta logika typu, že stačí porazit pár nepřátel a tím je hotovo, v obrovské pevnosti nikdo další nezbyl. A nebo, že co bylo ukázáno prostřednictvím ne moc povedených 3D modelů, neodpovídalo tomu, co se pak ve výsledku ukázalo v jednotlivých scénách. No, co už. Od The Asylum jsem už každopádně viděl horší věci. Zdejší inspirativní námět byl to jediné, co to drželo nad vodou. Jinak by to bylo další filmové dno. 25%(21.11.2018)

• kaylin

Příběh snímku „Empire of the Sharks“ je vlastně docela příjemná ptákovina, což se mi líbilo. Asi bych šel klidně i na průměrné hodnocení, kdyby tu nebyly až tak špatné triky. Ty jsou opravdu příšerné a nedá se na ně moc koukat. Jako kdybyste se dívali na výsledky nějaké studentské práce, kde se žáci snažili vyrenderovat něco smysluplného, ale nedopadlo to dobře a je potřeba dělat ještě úpravy.(26.10.2017)

• SOLOM.

Není to zas tak dlouho, co jsem viděl céčkový brak Boj o pevninu a tento film je jeho volným pokračováním. Zase zvítězily mé „sadomasochistické“ choutky a tak jsem si samozřejmě nenechal ujít ani další žraločí pecku od společnosti Asylum. I když je pravda, že v tomto případě nehráli žraloci zas až tak podstatnou roli, jako v prvním díle. Tyhle levné variace na Vodní svět však neměly šanci na výrazný úspěch a to nejen díky velmi chabým speciálním efektům, ale i slabému hereckému obsazení. To však neznamená, že by to byla vyložená katastrofa. V tomto případě to mělo alespoň trošku smysluplný příběh, ve kterém jsem si asi nejvíce vychutnal pasáž, v níž Timor hledá parťáky pro svou šílenou misi v zaplivaném ostrovním pajzlu. Byla jen velká škoda, že většina z nich nedostala větší prostor, protože charakteristiky některých postav byly vcelku zajímavé. Přesto dokázaly vykouzlit několik úsměvných momentů a hlášek, díky kterým jsem se částečně i pobavil. O dost horší už to bylo se samotnými žraloky. CGI efekty jsou kapitolou sami o sobě. Rozmazané šmouhy vyskakující s vody, cákance krve, které se na místě objeví až pár sekund poté, co tělo odletí, neustále se opakující scény – inu na to jsem si už u Asylum za ty roky zvykl.(25.2.2019)

• Dalajlada

Smečka neherců se na místním rybníku a u kamoša v obýváku rozhodla natočit taškařici Jak vycvičit žraloka. Hlavní hrdina je extrémně špatný, ten zbytek jen špatný. Dialogy jsou někde na úrovní první třídy. Zvláštní školy. Některé scény jsou absolutně mimo jakékoli chápání a nemají s dějem nic společného. O efektech se radši ani nebudu vyjadřovat, protože podobné efekty vytvářím na záchodě. Nápad nebyl špatný. To hrůzné zpracování je ale opravdu hrůzné.(11.7.2019)

• Israha

Haha, to zařazení "akční" je dobrý sarkasmus. Už dlouho jsem neviděl tak zoufale ukecané a náboj postrádající béčko. Od Asylum se samozřejmě nedá očekávat žádná kvalitní filmařina, ale tohle je i na jejich poměry strašně špatně natočené a ve své křečovité vážnosti až úmorně nudné dílo. Postapo atmosféra vůbec nefunguje, žraloci jsou nevyužití a korunu tomu dává nepřesné a nesympatické obsazení většiny postav. Námětem podobný Planet of the Sharks z loňského roku sice taky řemeslné kvality moc nepobral, ale bylo to šťavnaté a nadšeně natočené béčko plné bláznivých nápadů; toto je unylý spotřební shit, který je na hranici koukatelnosti i pro fanouška subžánru. Ani vlastně nevím, proč dávám jednu hvězdu, asi ze soucitu...(2.9.2017)