Reklama

Reklama

Žraločí impérium

(TV film)
  • USA Empire of the Sharks

Obsahy(1)

Svět jak ho dnes známe už neexistuje. Všude kolem je slaná voda. Pitné vody je nedostatek. Ian Fien je samozvaný vládce oceánu. Všechny kolonie mu odvádějí desátky z těžby pod hladinou a on jim za to dává pitnou vodu. Aby udržel lidi ve strachu, jeho pravá ruka Mason Scrim bere jako pojistky rukojmí. Ti pro něj pracují a když už nemají sílu, stává se z nich potrava žraloků, které ovládá pomocí čipů. Timor se rozhodne zachránit dívku Willow, ale má před sebou silného protivníka. Willow ale také není úplně bezbranná. Jako malá dostala od svého otce vzácný amulet, Sluneční kámen. Díky němu umí určit čas a zatím netuší, co dalšího amulet umí. Ruší spojení mezi Scrimem a žraloky. To jí zachránilo život. Zatím... (TV Barrandov)

(více)

Recenze (16)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Není to zas tak dlouho, co jsem viděl céčkový brak Boj o pevninu a tento film je jeho volným pokračováním. Zase zvítězily mé „sadomasochistické“ choutky a tak jsem si samozřejmě nenechal ujít ani další žraločí pecku od společnosti Asylum. I když je pravda, že v tomto případě nehráli žraloci zas až tak podstatnou roli, jako v prvním díle. Tyhle levné variace na Vodní svět však neměly šanci na výrazný úspěch a to nejen díky velmi chabým speciálním efektům, ale i slabému hereckému obsazení. To však neznamená, že by to byla vyložená katastrofa. V tomto případě to mělo alespoň trošku smysluplný příběh, ve kterém jsem si asi nejvíce vychutnal pasáž, v níž Timor hledá parťáky pro svou šílenou misi v zaplivaném ostrovním pajzlu. Byla jen velká škoda, že většina z nich nedostala větší prostor, protože charakteristiky některých postav byly vcelku zajímavé. Přesto dokázaly vykouzlit několik úsměvných momentů a hlášek, díky kterým jsem se částečně i pobavil. O dost horší už to bylo se samotnými žraloky. CGI efekty jsou kapitolou sami o sobě. Rozmazané šmouhy vyskakující s vody, cákance krve, které se na místě objeví až pár sekund poté, co tělo odletí, neustále se opakující scény – inu na to jsem si už u Asylum za ty roky zvykl. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Příběh snímku „Empire of the Sharks“ je vlastně docela příjemná ptákovina, což se mi líbilo. Asi bych šel klidně i na průměrné hodnocení, kdyby tu nebyly až tak špatné triky. Ty jsou opravdu příšerné a nedá se na ně moc koukat. Jako kdybyste se dívali na výsledky nějaké studentské práce, kde se žáci snažili vyrenderovat něco smysluplného, ale nedopadlo to dobře a je potřeba dělat ještě úpravy. ()

Reklama

Israha 

všechny recenze uživatele

Haha, to zařazení "akční" je dobrý sarkasmus. Už dlouho jsem neviděl tak zoufale ukecané a náboj postrádající béčko. Od Asylum se samozřejmě nedá očekávat žádná kvalitní filmařina, ale tohle je i na jejich poměry strašně špatně natočené a ve své křečovité vážnosti až úmorně nudné dílo. Postapo atmosféra vůbec nefunguje, žraloci jsou nevyužití a korunu tomu dává nepřesné a nesympatické obsazení většiny postav. Námětem podobný Planet of the Sharks z loňského roku sice taky řemeslné kvality moc nepobral, ale bylo to šťavnaté a nadšeně natočené béčko plné bláznivých nápadů; toto je unylý spotřební shit, který je na hranici koukatelnosti i pro fanouška subžánru. Ani vlastně nevím, proč dávám jednu hvězdu, asi ze soucitu... ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Nápad jako takový není úplně blbý. Zatopený, dystopický svět, ve kterém nejsou žraloci tou pravou zápornou entitou, ale spíš prostředkem, jak tento svět ovládat. Docela zábavné mi přišlo i plánování, jak napadnout pevnost. Ale zbytek byl samosebou příšerný. Už od začátku bylo vidět, že se natáčelo někde u břehu a nějaké špatné úhly, ze kterých byl vidět kus přístavu, nikdo neřešil. Nebo vůbec ta logika typu, že stačí porazit pár nepřátel a tím je hotovo, v obrovské pevnosti nikdo další nezbyl. A nebo, že co bylo ukázáno prostřednictvím ne moc povedených 3D modelů, neodpovídalo tomu, co se pak ve výsledku ukázalo v jednotlivých scénách. No, co už. Od The Asylum jsem už každopádně viděl horší věci. Zdejší inspirativní námět byl to jediné, co to drželo nad vodou. Jinak by to bylo další filmové dno. 25% ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Jsou zlí a špatní a mají žraloky, řekl by Old Shatterhand, oním zvláštním stylem, jakým mluvil s rudými bratry. Podobně škobrtá i film. Vlastně bych řekla, že námět a zápletka je na déčkový krvák moc dobrá. V tom je ten problém. Škoda, že tvůrci neměli větší ambice, mohli to dotáhnout až průměru – bez ironie. Hladovci ve službách jednohubek nebývají na menu tak často. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama