Gaga: Five Foot Two

Dokument Gaga: Five Foot Two ukazuje zákulisí života americké zpěvačky, producentky a herečky – Lady Gaga. Mapuje období před vydáním jejího doposud nejintimnějšího alba Joanne. Snímek hvězdu poodhaluje z různých úhlů a představuje ji divákům ve zcela novém světle. (Napp)

JenYu

První scéna (pohled zespodu na sříbřitě lesklé kozačky) za doprovodu magické hudby byla naprosto dechberoucí! Bohužel později film sklouzl do obvyklého dokumentárního stylu, kdy sledujeme výsek života vybrané celebrity. Snímek obsahoval velmi krásné momenty (záběr na náušnici zezadu, scéna s babičkou, skladba Bad Romance), ale hlavní problém pro mě představovala uvěřitelnost výpovědí. Někdy Lady Gaga skutečně strhává masku světové hvězdy a my tak nahlížíme do jejího křehkého soukromí... Ale někdy mi její promluvy připadaly jako póza. Každopádně zajímavé a doporučeníhodné (obzvlášť pokud máte zpěvačku rádi). Avšak sundání podprsenky naprosto zbytečné! ()

soukup_b

Tohle byl pro mě rozhodně jeden z nejočekávanějších dokumentů roku a musím říct, že jsem čekala trochu víc. Film se hodně věnuje jejím zdravotním problémům a ukazuje tu "normální" stránku Lady Gaga, na kterou není veřejnost uvyklá. To oceňuji, zároveň to na mě ale často působí dost pateticky. Každopádně pokud tvorbu Lady Gaga sledujete, rozhodně doporučuju. ()

Tomas_PO

Mohol to byť dobrý dokument, nebyť jeho strihu. Zaujali len časti, kedy sa Gaga prezentuje ako umelec a autor, či dokonca líder, líder v zmysle, ako to správne nazvať...manažér a motivátor úzkeho pracovného tímu. Dominuje však plač, frustrácia a únava z bytia superstar ala Amy Winehouse. To mi príde nesmierne vzdialené, neviem si predstaviť takéto dokumentárne momenty u U2, AC/DC či Davida Gilmoura. ()

lapatata

Otázka zní, co nám ta Lady Gaga vlastně chce tímto říct. Škoda, že tento dokument nenatočila v době, kdy byla hvězdou první velikosti a kdy většinu svého času netrávila tím, aby slátala dohromady svou roztrhanou duši. ()

Bull

Docela zajímavý dokument. Před pár lety jsem Lady Gag(u)a považoval za...no, nebudu tady radši psát za co. Ale nedávno se mi její hudba docela zalíbila. Když jsem uslyšel její písně z alba Joanne tak jsem zjistil, že o dost zvážněla (mě se to líbí). Tenhle dokument se odehrává v době kdy tohle album vzniklo, takže jsem si ho pustil. Nevěděl jsem co od dokumentu čekat. S Netflixem zkušenosti nemám (já jsem spíš na HBO a BBC), ale dokument mě příjemně překvapil. Lady Gaga je zde ukazována jako úplné obyčejný lidský tvor, jež nepostrádá inteligenci a srdečností. Jenom jedno mínusko:Já nevím jak vy ale mě strašně štvaly scény kdy Steffanie (budu ji nazývat pravým jménem) brečí. Je to až moc přehnané.85% ()

Ej.Kej.Ej.

Bola by chyba hodnotiť tento dokument na základe toho, či máte Lady Gaga radi, alebo nie. To je koniec koncov faktor, ktorý ovplyvní veľa hodnotení. Ja som ju nikdy nepočúval, asi ani nebudem, každému sa páči niečo iné, ale... Niekto to nazve hviezdne manévre, niekto perfekcionizmus, divadlo. Áno, Lady Gaga má rada, keď jej divadlo funguje perfektne. Záchvaty paniky majú aj veľké hviezdy, majú aj bolesti, starosti, problémy, sú patetické. To všetko platí aj pre Gagu. Lady dospieva a chce, aby to ľudia vedeli. Chce ukázať, že pod maskou menom Lady Gaga je tiež len žena, ktorá túži po rodine, po dieťati, ktorá je ľudská, empatická a sama. Aj keď myslím, že ju minulosť ešte len doženie. Dokument bol urobený príjemne, vôbec nenudil a nemal som ani chuť to vypnúť. Pre mňa príjemné prekvapenie. ()