Bajo la Rosa

• angličtina Under the Rose

Mladičká dívka Sára (Patricia Olmedo) žije s rodiči a svým bratrem pokojný život až do doby, kdy je po hádce s matkou unesena. Únosce (Ramiro Blas) se záhy ozve s nabídkou návštěvy v jejich domě, na které si začíná diktovat podmínky dívčina návratu pod záminkou její smrti. Chce, aby její matka Julie (Elizabet Gelabert), bratr Alex (Zack Gómez) či otec Oliver (Pedro Casablanc) řekl nahlas své tajemství. Koho z nich myslí a co přesně chce slyšet? Každý v životě má přece něco, co by rád držel pod pokličkou. Kam až hra na pravdu dokáže zajít a co je motivem únosce? Jedna zásada se musí dodržet – „pod růží se mluví vždy pravda“. (MJMilan)

ReMusiCZ

Solidní kousek s hrou podle pravidel napínající děj až do konce. Závěr si však myslím, že mohl být jiný, lepší. Popravdě, moc jsem ho nepobral a plakát k filmu mi přijde trochu zavádějící, ale to už je vedlejší... ()

LadyCarousel

Brilantní, děj filmu utíká tak plynule a hladce, jako nůž projíždí máslem. Pardon, margarínem. Španělé prostě umí, jako vždy je tu trocha té zvrácenosti. Ani chvíli jsem se nenudila a neustále jsem v tom hledala nějaké složitosti a triky. Ale ono to bylo tak jednoduché! Osobně mám moc ráda typ filmů, kde je minimum postav a maximum dialogů. Lze pak lépe pozorovat chování a psychiku postav. ()

C.A.T.

seděla jsem jako přikovaná od začátku do konce. Tohle se fakt povedlo a ten konec byl opravdu parádní! Španělsko prostě válí. ()

StandikK

Další parádní snímek ze Španělské produkce. Hustá atmosféra, logické postupy a závěr, který naprosto zapadá do celého kontextu filmu. ()