Greenland Rocks

všechny plakáty
Experimentální / Krátkometrážní
Česko, 2015, 4 min

JohnMiller

Snímka je poskladá z rôznych fotiek kameňov ktoré mi evokujú pláž, more a tak. Pravdepodobne fotené na dovolenke. jedna polovica obrazu je preklopená zrkadlovým efektom, čo dodáva pocit, že sa kamene prepadávajú do seba. Je to pre mňa vizuálne a estetiky krásny filmový zážitok v ultra širokom rozlíšení. Prekvapil ma na konci "duch" ktorý akoby vypadol z hlavy Davida Lyncha. ()

honajz2

Nevím proč (podle mě je to vinou písně, kterou jsem si pustil hned, jak jsem to dokoukal), ale celkově z toho filmu mám zvláštní mysteriózní zážitek. Nutno přečkat dlouhý začátek, pak se ale však konečně začne něco dít. A nutno říct, že mě to pak dost zaujalo. S příchodem "ducha" (opravdu, lepší slovo se k tomu nehodí) jsem z toho filmu začal cítit mysteriózní atmosféru, která jako by říkala (a ukazovala), že na místech, kde široko daleko není živého člověka, se můžou dít velmi zvláštní a tajemné věci. Záměr autora to zřejmě nebyl, ale já to z toho prostě cítil. A kvůli tomu právě dávám ty 4*. Kdyby to tolik neblikalo (což ale není žádná výtka), klidně bych tohle přirovnal k filmům Scotta Barleyho. 4* ()