Voyeur

Dokumentární

USA, 2017, 95 min

"I WAS TAKEN IN ON A LONG RIDE HERE INTO OBLIVION." ------------- Po zhliadnutí tohto dokumentu bude všetkých paranoikov naveky mátať predstava, ako ich potichu zo stropnej ventilačky sleduje jeden milý, bradatý starček.(3.2.2018)

Na jednu stranu vám Gerald asi bude odporný, na stranu druhou ho obdivuji, že s tímhle šel ven. Reakce asi nečekal, ale bylo jasné, že ty hodně negativní musely přijít. Narušoval lidem soukromí, i když se jen díval. Není to pěkné. Na druhou stranu si říkám, nedělají tohle i lidé, kteří se za voyeury nepovažují. A jejich nečinnost může mít ještě děsivější následky?(13.2.2018)

Chytlavá studie jedné perverzní duše, která ve svém ubytovacím zařízení po několik let špehovala své hosty. Titulní úchyl se snaží na kameře prezentovat jako normální a slušný člověk a neustále se obhajuje, ovšem rozhodně nepůsobí důvěryhodně, což jeho zpověd činí ještě zajímavější, neboť jeho protiřečení a zpochybňování faktů vytváří zajímavé konflikty a dilemata, které podtrhují vážnost jeho činů a vytváří kompletní profil jeho osobnosti. Všechna čest tvůrcům, že se rozhodli toto téma zpracovat takto detailně a prezentují nám všechna důležitá fakta a po shlédnutí dokumentu nemám pocit, že by mi něco k danému tématu chybělo.(6.3.2018)