Bufo Alvarius

• Česko Bufo Alvarius - The Underground Secret
Trailer

VOD (1)

Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Film je koncipován jako strhující audio-vizuální dobrodružství, které umocňují originální zážitkové animace inspirované touto mimořádnou látkou. Fascinující výpovědi skupiny psychonautů, kteří se za zkušeností s Bufo Alvarius vydali na cestu do Jižní Ameriky, dokreslují osobní příběhy nestora transpersonální psychologie Stanislava Grofa a novodobého šamana Octavio Rettiga, který ceremoniální kontakt s uvedenou substancí zprostředkoval tisícům dobrovolníků z celého světa. Mnohým změnila život. Původní záměr tvůrců natočit dokumentární reportáž vygradoval do intenzivní filmové meditace o povaze vědomí a bytí. (filip.zaruba)

Trailer

Klajnik

Jako dokument je to dost slabý. Reporty jsou vesměs stejné a protože o nich vypráví vesměs blbý lidi (až na toho starého psychiatra, který se ale blbě vyjadřuje), tak to celé působí docela nesmypaticky. Přitom já jsem velký fanoušek halucinogenů a DMT jistě jednou zkusím a věřím však tomu, že nepředvedu takové směšné teatrální divadlo, jak ti debílci, když se navrátí ze stavu - "Láska. Nekonečná láska!" ()

Avathar

Téma zaujímavá, spracovanie žalostné až príšerné. Príliš veľa ezoterických drístov a imbecilné popisy účastníkov, ktorí si žabu dali, a ktoré by sa dali zhrnúť do obligátneho "ty píčo, láska, vole" (i keď chápem, že je asi ťažké taký silný zážitok vôbec popísať, ale títo psychonauti mi už na prvý pohľad liezli na nervy). Celé to pôsobí ako reklama na žabu, vrátane zamlčiavania rizík. Trochu objektivity by neuškodilo. Otravné a vlastne dosť nudné. Pritom potenciál to malo. ()

Frajer42

Je docela smutné, že si kluci průzkumníci musí nechat vystřelit mozek do Vesmíru, aby si uvědomili něco, na co jsem já přišel v pouhé meditaci bez použití jakýchkoli drog či jiných oblbováků. Každopádně nerad bych se pouštěl do srovnávání sebe s obyčejnými lidmi, neboť by tato pravda mohla v někom zarezonovat malinko negativně. Chtěl bych zdůraznit nejdůležitější faktor sledování tohoto dokumentu. Sledoval jsem jej bez požití čehokoli, co by mohlo ovlivňovat můj běžný úsudek. Přesto bylo naprosto zřetelně vidět a slyšet, že vidět tento dokument po požití nějaké substance musí být mimořádný zážitek. Filip Záruba při své premiéře předvedl něco zcela mimořádného. Docela by mě zajímalo s jakými "feťáky" konzultoval použití určitých animací a luxusního hudebního podkresu, protože ty pasáže neměly nejmenší chybu. Opravdu zde musí každý soudný divák smeknout. Moc šikovný tvůrce. Co se samotného obsahu a poselství týče, tak se cítím rovněž osloven. Fascinovalo mě, že kluci po žabičce popisovali všichni velice podobné pocity, jakých se mi daří dosahovat při meditaci - tedy naprosté odpojení od svého těla a pocit, že jste součástí jednoho nekonečného celku. Takže mi bylo všechno krásně potvrzeno. V některých drobnostech ovšem nemohu souhlasit. Nejvíce mi zřejmě vadilo, kterak byl neustále podceňován a upozaďován lidský mozek (můj druhý nejoblíbenější a druhý nejvyvinutější orgán v mém těle) a jeho schopnosti a možnosti. Každopádně souhlasím s tou myšlenkou, že náš mozek funguje jako filtr před hromadou otravných i neotravných signálů a různých vlnění, kterými jsme obklopeni a které bohužel občas vnímám. To je jakási nutnost, abychom se úplně nezbláznili. Žába byla snad pro všechny zajímavým zážitkem, ale kromě toho mexikánce jsem si nevšiml, že by ji měl někdo zájem zkoušet vícekrát, natož pak přetrvat v tomto stavu na věky věků, takže buďme za nastavení a schopnosti našich mozků vděční. Nejvíce sympatický a správný mi připadal postoj k žabce od Stanislava Grofa. Trošku mi vadil stereotyp výpovědí, ale zase je zajímavé, že na všechny zapůsobila žabka velice podobně, což je hodno pozastavení se. ()

sandis

Substance je to rozhodně hodná vyzkoušení. Pro zkušenější psychonauty bych se nebál ani sebeaplikace. Samozřejmě je potřeba správné vybavení. Přesná váha, vaporizér s nastavením teploty. Pro méně odvážné nějaký "shaman" nebo kamarád může pomoci. Film již tak skvělý není. Samozřejmě Stan Grof nezklame, ale Pavel Bém? Opravdu tento člověk se odváží ještě někde vystoupit? Tak alespoň na starší kolena konečně pochopil, že nejdůležitější je láska a né nakradené miliardy Pražanů. ()

bobstock

Vše, co by mohlo být klíčem k poznání vesmíru je podle jistých lidí umístěno zde na Zemi na nosiči žábě, které se odborně říká Bufo Alvarius. Dokumentem provází krom psyche vizí i velmi zajímavá výpověď Stanislava Grofa, který tvrdí, že náš mozek funguje jako filtr a toto psychedelikum ho dokáže na moment odblokovat a prozřete v dokonalém a posvátném spojení s celkem....já nevím, pokud jsi chcete dát trip do Mexika, tohle se musí zažít a né o tom žvanit tady...80% ()

• Světová premiéra dokumentu proběhla 28. září v rámci konference ITC Prague 2017. (JeyeK)