Bufo Alvarius

Bufo Alvarius - The Underground Secret

Dokumentární

Česko, 2017, 84 min

• Vikyy98

Jako dokument je to dost slabý. Reporty jsou vesměs stejné a protože o nich vypráví vesměs blbý lidi (až na toho starého psychiatra, který se ale blbě vyjadřuje), tak to celé působí docela nesmypaticky. Přitom já jsem velký fanoušek halucinogenů a DMT jistě jednou zkusím a věřím však tomu, že nepředvedu takové směšné teatrální divadlo, jak ti debílci, když se navrátí ze stavu - "Láska. Nekonečná láska!"(30.4.2020)

Dokument zpracován průměrně až lehce nezáživně, dlouhé psychadelické sestřihy a zbytek mluvící hlavy, ale obsah samotný je zajímavý. Přírodní látka, která po požití dodá člověku pocit přijetí a pochopení všeho zní zajímavě, zejména, když o ní mluví odborník jakým je např. Stanislav Grof. Je mi až záhadou, že se o ní nikde jinde nemluví, když má především pozitivní účinky (netrpí-li člověk psychickými poruchami).(10.2.2020)

KAšpi s Čajem mě na tohle dokonce lákali do kina, ještěže sem se nezúčastnil, páč na to nakonec čučeli u Čaje doma :o)). Jediný co na tomhle dokumentu je zajímavýho, tak samotná žába a řeči toho 1.profesora, kterej asi ví o čem mluví, když zkusil všelijaký psychadelika, který existujou. Jo, žábu bych si rozhodně chtěl vyzkoušet, páč o ni všichni mluví, že ti otevře oči, že už nikdy nebudeš agresivní, kdyby prej všichni na Světě dali Žábu, nebyly by žádný války :o). Jasný, je to hodně nadnesený, ale věřím, že nejsilnější psychadelikum na Světě tohle dokáže. Hodně mě štval ten mexikánec v klobouku, nejen, že divně mluvil, ale taky když byli lidi zžábovaný, tak kolem nich lítal jak prdlej s ritmickým vejcem a poskakoval jak pako. Třeba se to jednou dostane až za velkou louži.(9.1.2019)

• JeyeK

Na první pohled dechberoucí audiovizuální výprava skupiny psychonautů, kteří se vydávají prozkoumat nejhlubší nitro psychedelického vesmíru. Zážitky s intenzitou mimo naši představivost, které pouhými slovy nelze předat. Opojná extáze, kterou má málokdo šanci zažít... A pak se z toho proberete a uvědomíte si, že je to jen banda lidí, kteří si dali nadmíru silný matroš, a ten jim řádně rozjebal mozek. 40 %(12.1.2018)

• Anteia

65 minut, kdy vám nemusí sednout provedení, moc, moc a ještě navíc v daném čase vám toho zase tolik nesdělí a dozvídáte se v podstatě, to co už víte předešle před projekcí z různých článků, s tím že v dokumentu to ale slyšíte od více různých lidí a opakovaně, vau. Pak na konci potěší u titulků techníčko - a to je asi všechno. 40 % za film. Ale 90 % hodnotim vibes, který jsem si odnesla po filmu a především po diskuzi, protože tolik pure uklidňující energie jsem dlouho nezažila, cenim. Bez diskuze ale těžce nesdělné a bez větších potenciálů.(17.3.2018)

• - Světová premiéra dokumentu proběhla 28. září v rámci konference ITC Prague 2017. (JeyeK)