Reklama

Reklama

Bufo Alvarius

  • Česko Bufo Alvarius - The Underground Secret

Obsahy(1)

Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Film je koncipován jako strhující audio-vizuální dobrodružství, které umocňují originální zážitkové animace inspirované touto mimořádnou látkou. Fascinující výpovědi skupiny psychonautů, kteří se za zkušeností s Bufo Alvarius vydali na cestu do Jižní Ameriky, dokreslují osobní příběhy nestora transpersonální psychologie Stanislava Grofa a novodobého šamana Octavio Rettiga, který ceremoniální kontakt s uvedenou substancí zprostředkoval tisícům dobrovolníků z celého světa. Mnohým změnila život. Původní záměr tvůrců natočit dokumentární reportáž vygradoval do intenzivní filmové meditace o povaze vědomí a bytí. (filip.zaruba)

(více)

Videa (1)

Recenze (23)

HodnotitelCZ 

všechny recenze uživatele

Jediné co bylo na tomto filmu povedené, je vizuální animace a záběry krajin. Jinak šíleně to mělo přetaženou stopáž. Vše co chtěli říci mohlo být podáno v deseti minutové formě filmu. Propagace halucinogenních látek mi přijde velmi příšerná. Sice to propagují pro lékařské účely, ale přijde mi to prostě strašný. Původně jsem přemýšlel i nad druhou hvězdou, ale tenhle dokument si to prostě nezaslouží. Naprosto nudná katastrofa. Nedoporučuji sledovat. Budete u toho akorát chtít spát. ()

Stanley 

všechny recenze uživatele

Velmi zdařilý dokument snažící se v rámci dostupných možností přiblížit a zprostředkovat zážitky a zkušenosti několika účastníků halucinogenních dobrodružství při požití látky získávané z ropuchy koloradské. Hlavní hodnota dokumentu přirozeně nespočívá jen ve výpovědi samotných zážitků daných účastníků, ale především v tom, na co ti, kteří touto zkušeností prošli, nejčastěji poukazují. Bohužel osobní zkušenost je nepřenositelná, a tak názory na tento film se jistě budou vyhraňovat na příznivce a odpůrce psychedelických látek a zřejmě i psychospirituální tématiky vůbec. To se ukázalo už na besedě pořádané po autorské projekci na akademické půdě, kde se do tvůrců dokumentu a zástupce transpersonálních psychologů (Michael Vančura) navážel hlavní představitel hnutí Sysifos (Čeněk Zlatník), který neudržel na uzdě svou emotivní zaujatost vůči Stanislavu Grofovi. Podobné vyhrocené názory jistě brzy uvidíme i na zdejších komentářích, které se tu začnou objevovat. Bohužel podobnými třenicemi si často necháváme zatemnit zrak a ztratit tak ze zřetele to skutečně podstatné, co se v tomto dokumentu sděluje a co si z něj může odnést každý divák bez ohledu na to, zda sám má či nemá jakékoli (psycho)spirituální zkušenosti. ()

Reklama

sandis 

všechny recenze uživatele

Substance je to rozhodně hodná vyzkoušení. Pro zkušenější psychonauty bych se nebál ani sebeaplikace. Samozřejmě je potřeba správné vybavení. Přesná váha, vaporizér s nastavením teploty. Pro méně odvážné nějaký "shaman" nebo kamarád může pomoci. Film již tak skvělý není. Samozřejmě Stan Grof nezklame, ale Pavel Bém? Opravdu tento člověk se odváží ještě někde vystoupit? Tak alespoň na starší kolena konečně pochopil, že nejdůležitější je láska a né nakradené miliardy Pražanů. ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

KAšpi s Čajem mě na tohle dokonce lákali do kina, ještěže sem se nezúčastnil, páč na to nakonec čučeli u Čaje doma :o)). Jediný co na tomhle dokumentu je zajímavýho, tak samotná žába a řeči toho 1.profesora, kterej asi ví o čem mluví, když zkusil všelijaký psychadelika, který existujou. Jo, žábu bych si rozhodně chtěl vyzkoušet, páč o ni všichni mluví, že ti otevře oči, že už nikdy nebudeš agresivní, kdyby prej všichni na Světě dali Žábu, nebyly by žádný války :o). Jasný, je to hodně nadnesený, ale věřím, že nejsilnější psychadelikum na Světě tohle dokáže. Hodně mě štval ten mexikánec v klobouku, nejen, že divně mluvil, ale taky když byli lidi zžábovaný, tak kolem nich lítal jak prdlej s ritmickým vejcem a poskakoval jak pako. Třeba se to jednou dostane až za velkou louži. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Je docela smutné, že si kluci průzkumníci musí nechat vystřelit mozek do Vesmíru, aby si uvědomili něco, na co jsem já přišel v pouhé meditaci bez použití jakýchkoli drog či jiných oblbováků. Každopádně nerad bych se pouštěl do srovnávání sebe s obyčejnými lidmi, neboť by tato pravda mohla v někom zarezonovat malinko negativně. Chtěl bych zdůraznit nejdůležitější faktor sledování tohoto dokumentu. Sledoval jsem jej bez požití čehokoli, co by mohlo ovlivňovat můj běžný úsudek. Přesto bylo naprosto zřetelně vidět a slyšet, že vidět tento dokument po požití nějaké substance musí být mimořádný zážitek. Filip Záruba při své premiéře předvedl něco zcela mimořádného. Docela by mě zajímalo s jakými "feťáky" konzultoval použití určitých animací a luxusního hudebního podkresu, protože ty pasáže neměly nejmenší chybu. Opravdu zde musí každý soudný divák smeknout. Moc šikovný tvůrce. Co se samotného obsahu a poselství týče, tak se cítím rovněž osloven. Fascinovalo mě, že kluci po žabičce popisovali všichni velice podobné pocity, jakých se mi daří dosahovat při meditaci - tedy naprosté odpojení od svého těla a pocit, že jste součástí jednoho nekonečného celku. Takže mi bylo všechno krásně potvrzeno. V některých drobnostech ovšem nemohu souhlasit. Nejvíce mi zřejmě vadilo, kterak byl neustále podceňován a upozaďován lidský mozek (můj druhý nejoblíbenější a druhý nejvyvinutější orgán v mém těle) a jeho schopnosti a možnosti. Každopádně souhlasím s tou myšlenkou, že náš mozek funguje jako filtr před hromadou otravných i neotravných signálů a různých vlnění, kterými jsme obklopeni a které bohužel občas vnímám. To je jakási nutnost, abychom se úplně nezbláznili. Žába byla snad pro všechny zajímavým zážitkem, ale kromě toho mexikánce jsem si nevšiml, že by ji měl někdo zájem zkoušet vícekrát, natož pak přetrvat v tomto stavu na věky věků, takže buďme za nastavení a schopnosti našich mozků vděční. Nejvíce sympatický a správný mi připadal postoj k žabce od Stanislava Grofa. Trošku mi vadil stereotyp výpovědí, ale zase je zajímavé, že na všechny zapůsobila žabka velice podobně, což je hodno pozastavení se. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Světová premiéra dokumentu proběhla 28. září v rámci konference ITC Prague 2017. (JeyeK)

Reklama

Reklama