Reklama

Reklama

RUCH: The Movie

Krátkometrážní / Komedie
Česko, 2017, 10 min

Obsahy(1)

Nepříznivá finanční situace donutí mladíka jménem STN bloudit chladnou podzimní nocí za jediným cílem, vypátrat opilecký přízrak, který se zjevuje pouze na halloween. Sám to ale nezvládne a jeho společník Peťan se pro tuhle pátrací akci vymluvil. Proto je potřeba si na pomoc zavolat podobnou kapacitu. Někoho, kdo by mohl alespoň trochu tušit, kde se onen rumový duch (zkr. RUCH) po dobu halloweenské noci zdržuje. (e.peet)

(více)

Recenze (27)

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Problémem asi je především zainteresovanost. Pokud se na film podívá někdo, kdo nikdy neviděl Peťanovo video a speciálně jeho mini filmy, tak nebude vědět která půlnoc bije. Právě v tom to bylo asi ve výsledku "super". Že ten film byl zakomponovaný s tím, co vlastně Peťan dával dohromady. Což bylo něco jako Santuláš (a to je podle mě z těch "rádoby youtube" mrcasin jedno z nejlepších, co u nás existuje) a nebo právě onen Ruch. Ono to má i příběh. Jediné, co je, tak je asi konec. Budu tu ten z mnoha/z mála, co ten konec lehce odsoudí. Ne ani protože by nezapadal. Ale on je vyloženě blbej. Je blbej proto, že kluci tam budují skoro až svůj vlastní super vesmír se svým vlastním příběhem a ono se pak ukáže, že to vlastně bylo celé o ničem, protože si to jenom Petrklíč píše do pécéčka a STN na to jenom čumí jak vyoraná plyš. Ta atmosféra a příběh jsou dvě věci, které jsou celou dobu budovány a pak jedním ladným sfouknutím jako by se nechumelilo zbořeny. A to je ten problém. Jinak by za mě šlo o skvělý počin. Jenom to dokazuje to, že Petr a Petr mají co nabídnout, jen to chce čas a možná jenom větší práci na scénáři. Co se týče technického zpracování, bohužel ani super kamera nedělá práci za vás. Kluci to neodflákli. Jenom některé záběry byly dle mého zbytečně z detailu a nebo jinak. Šlo o to provést toho diváka jenom lehce jinak a tu vizuální cestu mu usnadnit. Jinak za mě kupodivu dobrý. Kluci to mají teďka blbý, že musí už jenom gradovat své kvality výš. Což bude těžké, ale oni to zvládnou. Musí. ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Kluky (Peťana a STNa) sleduju rád už několik let, ale tohle se vůbec nepovedlo. Ono celkově už ty let's playe mě moc nebaví a tenhle krátkometrážní film také ne. Čekal bych od nich něco lepšího. Možná, že neměli finance, ale po tolika letech na youtube bych očekával, že se budou posouvat dále a tím pádem budou mít i vyšší rozpočty, tak jako je to u ostatních youtuberů. ()

Reklama

jiri.vrba 

všechny recenze uživatele

Tento krátkometrážní film představuje naši budoucí kinematografii a musím uznat, že lépe si ji ani představit nedovedu. Ruch exceluje scénařem, režií, kamerou, ale především hereckými výkony. Můžu s klidným srdcem oznámit, že staré generaci českých post-komunictických herců odzvonilo! Celý film je o budování napětí až do samého konce. Ruch bych s klidem mohl přirovnat k filmům jako je Sedm, ale neudělám to, protože je to něco úplně jiného! Sedm má zbytečně moc herců, Ruch dokáže přinést podobnou atmosféru jen s použitím 4 herců! Tento film by byl pro mě jasných 100%, ale Stan si před jízdou autem dá 2 panáky vodky, což je neuvěřitelně nebezpečné a předtavuje tím špatný příklad pro naše děti. Z tohoto důvodu tomuto filmu dávám... 50% - Pij s rozumem! ()

Shredo odpad!

všechny recenze uživatele

Niečo strašné. Neviem, či to malo byť vtipné, ale aj od recesie to má v trápnosti ďaleko. Jediné, čo sa dá vyzdvihnúť je technika, ktorou to bolo amatérsky natočené. Ešteže youtube vám tak prepláca zhliadnutia, ktoré vám naklikali ľudia, čo nemajú ani OP, a mali na čom točiť a z čoho chlastať. DISLIKE ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Hodnotenie odpad nedám iba preto, že snaha sa cení...horší kratkometrážny film som nevidel a zároveň som presvedčený, že už ani neuvidím. No dobre, možno ich tento komentár naštve a spravia ďalší ale hľadať umenie a talent tam kde nie je proste nedokážem. Mier so všetkými alkoholikmi milujúcimi Audi... ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Za celým projektem stojí youtuberská dvojice Peťan a STN. (honzik10)

Reklama

Reklama