Pari

Anupam Roy

Kostýmy:

Veera Kapur
  • Miseet

Zde vzniká poměrně dost prázdných míst, kde se nic něděje, a to jenom kvůli přemrštěné stopáži, jenomže, když co jiněho očekávat od indického filmu.. Masky byly tedy super, příběh trochu pokulhával, občas na mě působil nudně, ale ty dvě hodiny se daly poměrně dobře zvládnout, jelikož to mělo jakýsi temný čarodějný námět.(19.3.2019)

Ano, čekal jsem více, ale rozhodně nejsem zklamaný. Žádný brutální horor nečekejte, ale spíše lehce hororovou romanci, která je však velmi dobře natočená. Anushka Sharma..., pro zjednodušení napíši jen to, že si mě naprosto získala. Určitě to šlo udělat o něco lépe, ale rozhodně i hůře, na to si nemá cenu stěžovat. Dějově se to má tak, že kult uctívačů vzývá démona, zde muslimského džina, za pomocí obřadů, aby mezi ně přišel a množil se s ženami, které tu slouží jako obětina na oltáři. Z těchto spojení se pak rodí další a další pokolení tohoto démona ve hmotné podobě na Zemi. Proti němu tu však stojí skupina vymítačů... Jednoho dne jede rodina mladého muže (Parambrata Chatterjee) ze setkání s dívkou z jiné rodiny za účelem sňatku a v hustém dešti srazí na silnici jednu starší ženu, která je na místě mrtvá. Při prohledávání domu sražené ženy je nalezana její na řetěz uvázaná dcera (Anushka Sharma), a tak se cesty mladého muže a dcery oběti nehody střetnou. Vlivem dalších okolností se dívka nečekaně ocitne v bytě mladého muže a začně se pomalu rozvíjet vztah, který směřuje k lásce. V tom se na scéně objeví vymítači a lovci těch, které džin poznamenal. Jak se muž postaví k nové situaci, se kterou se postupně seznamuje?... Ta temná romance se mi moc líbila a mé srdíčko zaplesalo. Konec asi musel být takový, jaký byl, ale i tak mě zasáhl, ach jo..., krásné. Po této stránce výborné a určitě to ve mně zanechalo pozitivní stopu, na kterou jen tak nezapomenu. Bezesporu se o to zasloužila A.S., která tím jen potvrdila, že patří zcela právem do nejvyšších pater mé TOPky. Hodnotím za čtyři silné hvězdy.(15.6.2018)

O láske jedného starého mládenca a podivnej divožienky, ktorá je však v skutočnosti dcérou zlej bohyne (aj keď na to nevyzerá). Hlavný hrdina sa teda musí rozhodnúť, či ju vydá napospas do rúk vraždiaceho profesora, ktorý to s ňou chce skoncovať, alebo či to riskne ochráni ju. Prípadne oplodní. Pekná, romantická, indická rozprávočka. Dokonca aj čarodejnica sa nám tu objavila. Síce to nie je ani trochu desivé, ale celkom dobre sa mi na to pozeralo najmä vďaka sympatickým hercom. Našťastie tu neboli ani žiadne rušivé elementy v podobe trápnych videoklipov. Stopáž je zbytočné rozoberať, kto pozná horory z Indie, asi vie prečo. Make-up duchov snaživý, rovnako aj práca kameramana. Bolo vidno, že do toho niečo investovali. Celkovo neurazilo, aj keď démonických vsuviek mohlo byť viac.(7.5.2018)

Ale popravde som milo prekvapený. Išiel som do toho s tým že nedostanem nič a ja som sa bavil.Postavy hrajú výborne, príbeh ma bavil a kamera super. Troška vadí dĺžka filmu, vlastne ona by nevadila ale mohli sa namiesto zbytočných scén radšej povenovať tej démonickej tématike. V žánre mi chýba romantický pretože skôr ako horor to bol romantický príbeh. Celkom mi to pripomenulo Spring.Koniec pekný aj keď som si prial úplný happyend. Za mňa India palec hore a nechýbalo veľa k 5*. Kto však čaká horor kde sa bude báť, nech radšej hľadá ďalej.(24.2.2019)

Námět točící se kolem zplození Satanova potomka není v hororovém žánru žádnou novinkou, ale kde jinde jste viděli, že by jej autoři zpracovali tak, aby trochu zapropagovali pro-life agendu? Pari je filmem se slibnou premisou, jehož problémy plynou hlavně z jejího nedostatečného rozvedení - děj nabízí množství motivů a potencionálních konfliktů, které mohly být zajímavě rozpracovány, ale tvůrci se místo toho spokojili s poněkud únavným odkládáním odhalení důležitých informací o postavách (pokud jde o jejich identitu, cíle a motivace) a zaměřili se hlavně na sbližováním mezi Arnabem a Rukshanou, které působí zbytečně natahovaně. Nicméně stále potěší, že Anushka Sharma nehodlá zůstat u romantických komedií a ve své producentské kariéře se zaměřuje na žánry, které v Indii nemají masovou popularitu.(24.5.2018)