Reklama

Reklama

Sting!

(TV film)
  • Francie Sting, l'électron libre (více)
Francie, 2016, 55 min

Hrají:

Sting

Obsahy(1)

Portrét ikony poprocku. Zpívající baskytarista Gordon Matthew Sumner (roč. 1951), který podle svého černožlutého trička dostal přezdívku Sting, opustil jazzrockové combo Last Exit v lednu 1977 a vzápětí v Londýně spoluzaložil legendární rockové trio The Police. V té době se objevil i ve svých prvních filmových rolích Quadrophenia (1978), Artemis (1981), Radio On (1980), Secret Police – Man’s Other Ball (1981), Dune (1984). Jeho progresivní smýšlení se projevilo účastí na turné Human Right’s Now! a na mnoha projektech zabývajících se ochranou životního prostředí. V roce 1987 založil vlastní vydavatelství Pangaea. V roce 1989 hraje ve Washingtonu v divadelní hře Třígrošová opera. Spolupracoval s dvorním aranžérem Milese Davise – s Gilem Evansem, a se saxofonistou Branfordem Marsalisem. Vyznavač jógy, vegetariánství a deštných pralesů. (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

Hunt 

všechny recenze uživatele

ne moc záživný dokument o skvělém muzikantovi, je to stále stejné, nejdřív si myslíte - úvod dokumentu, kdy kolegové pějí chválu..... jenže ono je to stále a stále to samé. Pár zajímavějších informací o tvorbě některých písní, něco o osobním životě, ale hlavně dost opakujících se frází. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Na Stingovi je mi sympatické jeho láska k různým hudebním žánrům. Miluje tedy na rozdíl ode mě i džez. Když vystupoval v Praze ve Sportovní hale v Holešovicích, byl jsem na jeho koncertu, pamatuji si to jak dnes. Dnes Stingovo publikum hodně zestárlo a jeho hudba trochu zastarala. Dokument představil umělcovo dětství a dospívání až po půl hodině. Skládá se převážně z "mluvících hlav", kteří Stingovi jen nezřízeně lichotí a komentáři průvodce dokumentem. Občas přidá komentář Sting. Vážím si ho , že udělal kampaň proti kácení amazonských pralesů přes to, že se proti němu obrátili obyvatelé Brazílie a stratil zde ě0 milionů fanoušků. minuta ticha ve znovuotevřeném klubu Bataklan je emoční vrchol dokumentu. Sting je také bojovník proti změnám klimatu a tzv. vítač , tedy zastánce náhrady demograficky vymírajícího obyvatelstva Evropy novými mladými pracovitými chlapci z Afriky a Arábie. ()

Reklama

Coleator 

všechny recenze uživatele

Stinga mám opravdu rád, ale tenhle dokument je jako kolovrátek... Sting rád zkouší nové věci, boří hranice mezi žánry, je skvělý, zkouší pořád nové věci... Škoda, čekal jsem mnohem víc... ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama