Tři města, která změnila svět: Amsterdam, Londýn, New York

• Francie Trois villes à la conquête du monde : Amsterdam, Londres, New York (více)
Francie, 2017, 3 h 29 min (Minutáž: 52–53 min)

Epizody(4)

Průřez dějinami globálního ekonomického a urbanistického růstu tří významných světových metropolí. (Česká televize)

curil

Takto by měl  správně vypadat dokumentární film, který přinese nejen zábavu, ale i spoustu nových informací i pro zasvěcené diváky. Nutno vyzvednout animaci, která znázorňuje postupný rozvoj měst. Viděl jsem už dvakrát a podívám se i potřetí. ()

Plastík

200 hvězdiček za zpracování informací, 200 hvězdiček za předložení informací, 200 hvězdiček celkově. Přitom strop je 5 hvězdiček. Víc hvězdiček nemám. Dávám všechno. Tohle by měli pouštět na školách. Je to velmi působivé. ()

karnifex

Spousta zajímavostí, spousta ohromujících záběrů a nádherné modely měst v různých etapách historie. A neodolám jedné poznámce pro ty, kteří mají smysl pro humor: pokud chcete vidět alternativní "dokument", který se zabývá historií New Yorku, zadejte na YouTube "GTA IV A History of Liberty City (Full)". Jen drobná ukázka, ať si uděláte obrázek: "Na rozdíl od jiných měst v Novém světě, která vznikala z důvodu náboženské nesnášenlivosti, byl Nový Rotterdam založen proto, aby Evropané mohli zbohatnout na práci jiných lidí." ()