poster

Vienna Calling

 • angličtina

  Vienna Calling

 • Slovensko

  Vienna Calling

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2018, 66 min

Režie:

Petr Šprincl

Scénář:

Matyáš Dlab
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Janchor
  ***

  Makabrózní atmosféra jde sice proti vykradačově alibi o prolamování strachu ze smrti, ale situace, který z ní kvetou, jsou lahodnější sachru.(25.7.2018)

 • Marze
  ***

  Mě se to líbilo. Občas sem se zasmál, je tu i pár dobrých hlášek a originální téma.(28.9.2020)

 • xxmartinxx
  ****

  Když už dělat film, co má šanci zaujmout jen pár lidí, tak zhruba tak, že těch pár lidí zaujme pořádně! Nevím, co to bylo, ale byla to sranda.(29.10.2018)

 • butnot
  odpad!

  Viděno v Anežském klášteře a s besedou s tvůrci. Nemám žádný důvod si z toho utahovat, chtěl jsem tomu dát šanci, neřeším experimentální formu ani bizarní téma, námět je podle mě docela dobrý. Ale provedení... všechno špatně. Jsou tam nápady, ale nikdy nejsou dotažené. Jsou tam vidět tvůrčí inspirace naprosto odlišnými přístupy a jakoby se všechny v tom filmu snaží uplatnit, ale vychází z toho nesourodý kočkopes. Na jednu stranu je film programově nedějový, nepříběhový, na druhou stranu je totálně příběhový s koncem odevzdání protéz dvou velikánů. Ppřípomíná mi to loňský film Daliborek, po většinu filmu zachycovaný "dejme tomu" autentický život bizarního lůzra, který je tvůrci zcela poslán na návštěvu do koncentráku, tedy krok, který by sám neudělal..Tím koncept filmu rozbíjejí, v nicméně v případě dokumentu to lze mnohem lépe zdůvodnit než u hraného filmu. Tady se "autenticky" zachycuje život kočovníků,jejich bezcílné putování je je narušeno zájezdem do Vídně. Přitom se bohužel povedla snad jen scéna, kdy Jajcaj ukazuje té "venkovské ženě" svá mistrovská díla, ostatně to byl jediný moment, kdy se lidé v letním kině opravdu smáli. Nemyslím si, že by to měl být nutně "humorný" film, ale jak jsem pochopil i z besedy s tvůrci, jsou takového založení, že právě ta humorná podoba by jim byla vlastní, bohužel nedokázali víc scén dotáhnout do té absurdně-morbidně-humoristické podoby a jako celek ten film nefunguje.(27.7.2018)

 • GodComplex
  ***

  Balancuje to nekde na pomezi umelecke pozy a haluzni kraviny. Dost me tam otravovala ta nemcina vesmes v cele druhe pulce a spatnej mix hudby zesilenej nekvalitnima reprakama v zahradach Anezskeho klastera, kde jsem na tom byl, ale je to prijatelne kratky, takze jako doplnek bizarniho vecera idealni kousek. Nasledny pokec s tvurci byl sice zabavnejsi nez cely film, ale tak uz to holt v zivote chodi. 6/10(25.7.2018)