Mirka a Antonín (E05) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2018, 53 min

Jak že je to s těma šťastnýma a nešťastnýma rodinama v Anně Karenině? Mirce a Antonínovi jsem celou tu dobu držela palce - působí jako takový ten normální pár odvedle. Opět je škoda, že jejich dcera Lucka odmítla pokračovat v natáčení, protože její příběh by mě zajímal. Setkání s ostatními páry v kině Světozor muselo být hodně zvláštní a silné. Pokračuje natáčení?(23.1.2018)

Tak nie, naozaj neexistujú rodiny úplne bez problémov. Ale fotenie pod orlojom opäť po 30 rokoch, tým sa nemohol pochváliť žiadny iný pár z manželských etúd a dokonca prišlo prekvapenie - let balónom ako zo Svěrákových Vratných lahví. Škoda len, že sa nezúčastnila celá rodina. Zase som vďaka Třeštíkovej o ďalších 35 rokov starší a je to celkom nevšedný zážitok prežiť takú dobu za jeden večer. Určite je to celkom iný pocit oproti hranému filmu, a to množstvo práce a trpezlivosti musím vysoko oceniť. Stretnutie všetkých rodín na premiére filmu, dokonca aj s Marcelou, muselo byť silné. –––– Tak miláčku, bereš si mě na dalších třicet let?(22.1.2018)

Ta ženská je fakt dobytek. Arogantní hysterka. Naprostá absence lásky, jakéhokoli citu - i takoví jsou mezi námi. Chudák Antonín. Mít toto doma, tak ji vystřelím do černé díry. 80% života seděla doma na zadku a dovolí si být ke svému chlebodárci jak pes a ještě ji hanba nefackuje, chovat se tak před kamerou - jak malý harant.. Některé ženské jsou fakt nevděčné a na facku. By mne zajímalo, jak si drží barák teď - poté, co ho vyrazili a musel BMW vyměnit za Škodárnu. To je taky nápad - na stará kolena s vidinou příjmu max z důchodu, si pořídit vilu pro dva lidi, kterou se nebojím, že mají za hotové - z nějakého dědictví po starých rodičích - vila za dobrých 6 melounů minimálně, to víš, že ano. A pokud je to za hotové, tak režisérka opomněla natočit jejich vedlejší pracovní úvazky :-D. Někdo si holt neuvědomuje, že na některé sny je už pozdě.(28.1.2018)

Už když ta ženská řekne ( a to cca po 5 minutách), že v životě záleží jen na penězích,má člověk chuť jí drtit pupendem pětikáblí pupik, dokavad to neodvolá. Ale ona to tvrdí celejch 35 let. Tondovi jsem na začátku prorokoval, že do dvou let práskne do koní a fofrem se odlifruje do prdele, protože má doma pindu, co má účes, jak když vystrčí hlavu z Pendolina, jde jí jen o prachy, zakazuje mu to jediný, co ho baví, a je nasraná, že s dítětěm nemůže chodit na diskotéky. Ale postupem času ho semlela, a on rezignoval. Jen jsem trochu nepochopil ten zvrat s pozemkem a prachama ke konci. Ze špíny panelákovýho sídliště jsou najednou ve vile, z který by uchcával nejeden milionář, a prachy už moc neřešej. Ale ani pak není Miruš spokojená, protože kdo má korunu chce dvě, kdo má milion, chce dva atd...a ten jejich synáček je taky slušná kapitolka...s tim bych chtěl mít dvojdomek. Ale dokument skvělej.(1.2.2018)

Člověk by řekl, že jsou to vlastně dost nesympatičtí lidé, zejména paní Mirka. Pak jsem si ale vzpomněl na vlastní příbuzenstvo a rozhodl jsem se, že se podobných soudů raději zdržím... Skvělá je ovšem sebereflexe jejich syna Tomáše. Pokud se na svůj život dokáže podívat takto kriticky, potom vidím velkou šanci, že se z těch problémů skutečně vyhrabe.(3.3.2018)