Mirka a Antonín se vzali velmi mladí kvůli očekávanému dítěti, dceři Lucii. Po svatbě bydleli u rodičů, pořád ale snili o vlastním bytě. Když pak získají byt na sídlišti, sní o vlastním domě. Mirka váhá, zda si nechat druhé dítě, které čeká. Syn se narodí. Mirka si otevře malé kadeřnictví, Tonda prodává pneumatiky a amatérsky jezdí automobilové závody. Dcera se velmi brzy vdá, má dítě, ale po krátké době se rozvede. Tonda zdědí po otci pozemky na okraji Prahy a sen je splněn, rozhodnou se postavit si dům podle svých představ. V té době syn Tomáš propadá drogám a ocitá se ve vězení. Dům jim štěstí nepřinesl, ale do budoucna je vše otevřené. Tomáš se z vězení vrací domů a hledá smysl a klid. (Česká televize)

Sfaxia

Mirka má barák, bazén a prachy. Myslím, že je šťastná. Na prvním místě je u ní majetek, pak ona........pak manžel a teprve pak děti, které se jí nepovedly. I když Lucka má taky barák, takže Mirčinou optikou se jí Lucka povedla. Smutný pohled na dva zestárlé manžele, kterak se belhají z bazénu do domu, v kterém s nimi děti nechtějí bydlet. ()

motyka52

Třetí epizody bývají nejzajímavější, a je to vlastně logické. Za těch 35 let se prostě něco stát musí. Škoda, že dál nechtěla natáčet ta jejich cácora, její osud by mohl být divácky zajímavý, i když bráchu to asi netrumfne. ()

Generi

Čtyři hvězdy za Tondu a jeho přístup k manželství, manželce k dětem a životu. Je to jeho zásluha, že toto manželství zatím vydrželo a že jejich osudy dosud sledujeme. Kdyby měla Mirka jiného muže, je rozvedená dávno. Tak negativní a přízemní ženu je těžko najít a navíc její snobství.... Celou dobu o Tondovi neřekne jedno hezké slovo, v první sérii jí vadí, že jí nepomáhá s jedním dítětem, když žije v domě se svými rodiči, pak pořád řeší peníze, peníze, peníze... Naštěstí jsou oba pracovití, nějaké majetky podědí a tak se jí splní sen- nádherný dům s velkou kuchyní a s velkým bazénem. Ale nějakou radost na ní neuvidíte ani teď- ano problémové dítě zamává s každým rodičem a penězi to nikdo nevyváží. Držím palce, aby se syn ke drogám už nevrátil, aby si svůj majetek mohli v klidu a zdraví užívat. ()

eRKo

Velmi zajímavý díl. Tímto dílem se pro mě příběh Mirky a Antoníny stal zajímavým, nejen tím, že jsou jedním ze 2 párů z celkem 6, jimž manželství vydrželo i po 35 letech. Linka vztahu se synem a toho, jak pro něj bylo důležité, že nad ním rodiče nezlomili hůl, je velmi poučná. Hlavní postavou je samozřejmě Antonín. K Mirce bych nebyl tak přísný, jak tady můžeme číst. Jednak v každém díle vidíme jen cca 1/2 hodiny z jejího života, jednak není evidentně tak sžitá s kamerou a natáčením jako Antonín a má problémy vystupovat zcela přirozeně a uvolněně. Je ale vidět, že má svoji rodinu a svého manžela velmi ráda a umí být jeho oporou v náročných chvílích. Její hodnotová katarze je podle mě jeden z nejdůležitějších momentů dokumentu. Kromě toho je z ní - poprvé za celou dobu časosběrného dokumentu - opravdu hezká ženská. ()

1234Horymir

Za mě nejsympatičtější pár. A další důkaz toho, že nic v životě není zadarmo. Docela nechápu ty komentáře níže, jak hejtují paní Mirku. Pravda, já nemám vůbec dobrý odhad na lidi, příliš dávám na první dojem, ale uvědomte si, že se vdávala v 17 letech - naprosté dítě z dnešního pohledu a i tenkrát to bylo výjimečné - tloukli to spoustu let od výplaty k výplatě - jasně, měli se lépe učit ... V padesáti vypadá, na třicet a že je sebevědomá - tak to porovnejte s předchozími páry - submisivní ženy, které po pár letech skončily na prášcích, rozvedené a další partnery už si nikdy dlouho neudržely. ()