Hitlerovy prohrané bitvy (TV film)

• Francie

Les batailles perdues d'Hitler

Hitler's Lost Battles

Dokumentární / Historický

Francie, 2017, 2x52 min

Adolf Hitler (a.z.)

Vynikající dokument, který osvětluje úplné základy toho, co a proč se za druhé světové v Evropě odehrávalo. Chybělo mi ale lepší řemeslné provedení dokumentu (i když mapky byly pěkné), větší kontext oněch rozhodnutí (někdy se příliš zdůrazňovalo rozhodování osob bez větší analýzy společenského podhoubí, ze kterého to rozhodování čerpalo) a taky vyvážené informace k Hitlerovým přednostem, které by osvětlily, proč mu i přes tolik chyb pořád naprostá většina Němců věřila, nebo alespoň nic neudělala. Hitler byl např. dobrý znalec pozemní techniky a k jeho riskování nutno dodat, že řada jeho počátečních úspěchů by při spoléhání na názor armádních velitelů nejspíš vůbec nepřišla (rozbití Československa, bitva o Francii). Jenže tak dlouho chodil Führer se džbánem pro vodu, až mu Churchill, Stalin a spol. ucho utrhli...(4.4.2018)

Videl som veľa dokumentov, takže ma len tak nič neprekvapí, no toto ma celkom prekvapilo a aj bavilo. Dokument pojednávajúci o Hitlerových zlých rozhodnutiach vôbec nieje na škodu, ale práve na opak. Pekná grafika všetko dobre a jasne vysvetlí a kľúčové bitky znova dostanú iný rozmer, kedže sa pozeráme na to ako Hitler si prehráva vojnu sám a nie jeho generáli, tanky a vojaci, ktorý boli mimochodom mimoriadne kvalitne. 90% - 5*(27.8.2019)

O druhou světovou válku se zajímám a zde jsem se dozvěděl několik nových detailů.(20.8.2019)

Každý dokumentární počin, jenž připomíná hrůzy válek, je potřebný a chválihodný. Toto pojetí, kdy si představujeme Hitlerovy prohrané bitvy (jeho vlastní vinou), je zajímavé, avšak na můj vkus bylo vše až příliš okrajové. Očekával jsem trošku hlubší sondu a rozbory. Přesto si však tento dokument zaslouží 4*.(22.4.2018)