Jsme zvířaty

Manny, Joel, a Jonah si prokousávají cestu dětstvím a vzpírají se nestálé lásce svých rodičů. Zatímco se Manny s Joelem čím dál více začínají podobat otci a jejich máma sní o útěku, Jonah si vytvoří svůj bezpečný imaginární svět... My tři. My bratři. My nerozluční králové. Jonah je nejmladším ze tří bratrů, a také tím nejcitlivějším a nejvnímavějším. Jako dítě mladých latinskoamerických rodičů, jejichž láska je impulzivní a nestálá, je od útlého věku konfrontován s jejich konflikty. Temperamentní otec bojuje s těžkou situací přistěhovalecké rodiny na severu Spojených států, a tak se mu stane bližší matčina teplá náruč. Stejně jako se ona uzavírá sama do sebe, i Jonah si vytvoří svůj bezpečný imaginární svět. Jak ale postupně zjišťuje, jeho představy se zásadně liší od chování a hodnot, které vidí u svého otce a bratrů. Snímek "Jsme zvířaty", který vznikl na motivy uznávané autobiografické knihy Justina Torrese, je příběhem o dospívání okořeněný náročnými výkony úžasného hereckého obsazení a úchvatnými animovanými sekvencemi, které přivádějí k životu Jonahův rozpolcený vnitřní svět. Režisér a dokumentarista Jeremiah Zagar vytvořil poutavý portrét života rodiny z dělnické třídy a bratrské sounáležitosti. (Cinemax)

bart_

Melancholická a vizuálně jímavá báseň o neobyčejných komplikacích doprovázejících proces dospívání, která disponuje půvabnou enigmatickou poetikou a implicitním symbolismem, a zároveň nabízí subtilní studii o hledání sexuální identity a dekompozici rodinných vztahů. Zádumčivě rozjímavé intuitivní tempo se mi perfektně trefilo do noty a vkusu - narativ je zde totiž něžně upozaděn na úkor přemíry alegorické lyriky, což ale určitě není na škodu - poněvadž takovou striktní filmovou distanci od žánrových konvencí vždy rád uvítám s otevřenou náručí! Animované sekvence jsou mimochodem úchvatné. Ve výsledném resumé je tento snímek určitě jedním z nejvíce výjimečných počinů na téma vnitřního coming outu a celkově subžánru queer cinema.... Verdikt: 8,6 hispánských trojčat z 10 [#PRIDE2020] ()

Beckett51

Zajímavá, nenásilná a citlivá sonda o vnitřním coming-outu. Postavy a vztahy v rodině suprově vykreslené a v některých scénách neskutečné jiskry. Ke konci snad jen zamrzí posledních pár vteřin v závěru, který měl po jisté scéně poměrně slušně našlápnuto a bohužel vyzněl (alespoň pro mě) trochu do ztracena. ()