Stín

• Česko Služebník (více)
Čína, 2018, 116 min (Alternativní 111 min)

Akční fantasy drama, které se odehrává v Číně v období Tří říší (220 - 280 n. l.), vypráví příběh dvojníků, tzv. „stínů,“ kteří zastupovali panovníky a aristokraty v době nebezpečí, připraveni obětovat pro své pány vlastní životy... Ve snímku Stín režisér Zhang Yimou (Hrdina, Klan létajících dýk) znovu posouvá hranice žánru wuxia, aby vytvořil dosud nevídaný film, v němž jako na malířské plátno mistrovsky vykresluje odstíny černé a šedé, které se místy prolínají s ohnivou barvou krve poražených. V zemi ovládané mladým a nepředvídatelným králem má velitel armády svou tajnou zbraň – dvojníka, tzv. “stín,“ který může zmást nepřítele i samotného krále. Nyní musí tuto zbraň použít při realizaci složitého plánu, aby dovedl své lidi k vítězství ve válce, kterou si král nepřeje. (Cinemax)

hufnagel

Malo to byť v štýle klasickej antickej drámy,perfektná choreografia,ale úplne nevyužitý námet na tak skúseného režiséra.Dramatický prvok,že stále prší to len zhoršil.Nechtiac to človek porovnáva s Kliatbou zlatého kvetu a to už je vidieť veľký rozdiel.Slabé 3 hviezdy,len preto že je to môj obľúbený režisér. ()

bonovox

Slávny režisér sa vracia k svojim koreňom a ponúka opäť hlavne po vizualnej stránke krásny film, horšie je to po stránke obsahovej. Akčné scény prídu na rad až v druhej polovici a sú vrcholom filmu. Ten dážď taktiež dvíha hodnotenie aspoň k priemeru. ()

Ondak

Škoda první půlhodiny, kde se téměř nic neděje. Po přetrpění je film vizuálně a esteticky perfektní. Akční pasáže také skvělé. Nakonec nechybí množství intrik a zvratů. U filmu jsem se bavil a nebýt slabého začátku, snad by i dostal plný počet hvězd. Takhle za 4. ()

Milo384

Pomalý začátek, kde divák tápe, kdo je kdo, jen umocňuje silný konec plný zvratů. Vše skvěle zpracováno. Souboje s deštníky super. Prostě je to Asie - jiný pohled na estetiku a melodrama. Hodnotím nadprůměrně 3-4* ()

rinnovka

Nádhera! Nenápadný klenot. Nízká hodnocení mě překvapila. Příběh, vizuální stylizace, hudba, řezanice... Atmosféra jak od Shakespeara. ()

Rhaegar

Režisér si zřejmě myslel, že přehrávaně žvanit o tom jak jsou na vás všichni moc zlý stačí na vytvoření (divadelního) dramatu. Jedna hvězdička za to tu trochu soubojů a kostýmy. ()

StaryMech

Někde pod nudnou nabubřelostí díla, jehož četné slabiny tu už vyjmenovali jiní, živoří talent kdysi velkého režiséra. Dnes je prý jedním z pětadvaceti nejbohatších na světě. ()