Summer '03

Scénografie:

Sam Hensen

Kostýmy:

Stefanie Del Papa

Svizne a autenticke retro komedialni drama, ktere rozhodne nepostrada peprnost, cerny humor, ale taky prijemne civilni herecke vykony. Na to, ze se jedna o rezisercin celovecerni debut, se tu dari balancovat komedii a drama takrka perfektne. Zaverecna scena na pohrbu pak pobavi obzvast.(11.1.2019)

"Summer '03" pre mňa nakoniec celkovo funguje. Nemyslím si, že ide o kompletne vyhodený čas, má pár dobrých myšlienok a ukazuje ako dokáže pár slov zmeniť všetko čo sa vnútri deje. Najmä ak sú to posledné slová umierajúceho človeka, ktorý asi chce naposledy získať nad niečím kontrolu. Alebo možno len sa pomstiť celej svojej rodine za ktoviečo. V hlavnej role Joey King a mám pocit, že sa poslednej dobe stáva tváričkou filmov s tinedžermi hľadajúcich svoju identitu. A hoci vie byť skvelá ("Kissing Booth") ale aj otrasná ("Wish Upon"), čo sa týka jej výkonu v tomto filme, myslím si, že je to celkom okey. Vidím čím si prechádza, dokážem jej porozumieť a akosi si uvedomujem, že keď som bol ja v jej veku tak som tiež urobil svoje vlastné chyby, s ktorými žijem. Pretože o tom dospievanie podľa mňa je. Moja mama vždy hovorila, že múdri ľudia sa učia z chýb druhých a hlupáci z vlastných. Lenže na druhú stranu každý z nás urobí chyby. A potrebuje to niekedy sám poznať na vlastnej koži. A v lete 2003 som na tom bol podobne. Takže sa s ňou dokážem stotožniť. A prešiel som si tými fázami ako počas toho týždňa prejde aj ona. Život s rodičmi vie byť občas náročný. Najmä ak chcete prežiť veci podľa seba a držia vás ďalej. Takže je to téma, ktorej rozumiem. Myslím si, že čo film potreboval bolo viac humoru, a aby nám postavy boli o niečo sympatickejšie. Lebo v jadre sú nám väčšinou nesympatickí. Ale všetko je to spôsobené faktom, že posledné slová, ktoré individuálne zomierajúca babička každému jednému venovala mali jednoducho svoju váhu a narobili poriadnu paseku. Takže v tomto som si film užil. Neviem či by som si ho ale pozrel znovu. Okrem toho tu zaznie aj "Never Leave" od Lumidee a ten song úprimne nenávidím. Takže tam si film získal pár mínusových bodov a niektoré postavy sú podľa mňa nedopracované a mohli by sme ich poznať viac. Na druhú stranu je film prezentovaný z pohľadu hlavnej hrdinky, no mohli to predsa len spracovať zaujímavejšie. Ale na jedno pozretie to stačilo. Hodnotenie: B-(9.1.2019)

Očakával som niečo aspoň tak dobré, ako nedávne, tak trochu tematicky podobné, Eighth Grade, A aj keď má Summer '03 niekoľko svetlých a trefných momentov, pôsobilo to na mňa skôr ako presladená epizóda Gilmor Girls. Film, ktorý svoju cieľovú skupinu nájde medzi dospievajúcimi dievčatami. Každopádne palec rozhodne hore za rok 2003, na ktorý mám mimoriadne krásne spomienky a zopár WTF momentov, ktoré boli nečakané a úderné. 60 %!!(15.1.2019)