Reklama

Reklama

EOS: Cézanne – portréty života

  • Česko Exhibition on Screen: Cézanne – portréty života (více)
Trailer
Velká Británie, 2018, 87 min

Režie:

Phil Grabsky

Scénář:

Phil Grabsky

Hudba:

Asa Bennett

Hrají:

Brian Cox (vypravěč)

Obsahy(1)

Nelze plně docenit umění 20. století bez pochopení významu a geniality Paula Cézanna. Film přináší exkluzivní přístup na vůbec první výstavu věnovanou Cézannovým portrétům, která se uskutečnila v londýnské Národní portrétní galerii a vzbudila celosvětový zájem. Součástí jsou také rozhovory s odborníky a kurátory galerie MoMA v New Yorku, Národní galerie umění ve Washingtonu nebo Muzea Orsay v Paříži. Film představí i vlastní korespondenci samotného malíře a zavede diváky na místa, kde Cézanne žil a tvořil. Vrhá tak světlo na umělce, který zcela jistě patří mezi nejvýznamnější z impresionistů. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

Othello 

všechny recenze uživatele

Vizuálně veeelmi úsporný portrét jednoho introvertního malíře, kde se sice do úmoru opakují pořád ty samé záběry z prostředí, kde Paul Cézanne působil, ale to je na druhou stranu doprovázeno výjimečně dobře artikulovanými popisy specifičnosti a vývoje jeho díla od různých mluvících hlav. To je doplněno ve vší všednosti zajímavými úryvky z dopisů stále více se izolujícího člověka. ()

MEFI100 

všechny recenze uživatele

Myslím, že tohle má skutečně smysl - přiblížení umění i pro ty, co se na výstavu do galerie (film nás provází výstavou Cézanových portrétu, která se uskutečnila v letech 2017-2018 ve Paříží, Londýně a Washingtonu) nedostanou. Vsazení díla do kontextu, životního příběhu, myšlenek z korespondence i současných scenérii z míst na obrazech. Zážitek z galerie je víc než přenositelný. Možná bych přesvědčoval distributora, aby dokument kvalitně nadaboval, přeci jen oko sklouzává od pohledu na obrazy a scenerie, které proplouvají po platně (ano opravdu stoji za to vidět dokument v kině) na titulky a nemá pak dostatek času se do obrazu ponořit). ()

Reklama

Galerie (9)

Reklama

Reklama