Pink Floyd: The Dogs of War

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 1988, 6 min

MM_Ramone

Pieseň "The Dogs of War" je v poradí tretia skladba z trinásteho štúdiového albumu anglickej art rockovej hudobnej skupiny Pink Floyd. Album nesie názov "A Momentary Lapse of Reason". Vyšiel siedmeho septembra roku 1987 pod značkou vydavateľstva EMI. Ku songu "The Dogs of War" bol v roku 1988 vyprodukovaný oficiálny videoklip. Natočil ho režisér Storm Thorgerson, ktorý dlhé roky spolupracoval s touto kapelou. Klip je zložený zo záberov z vojnových konfliktov. Je to pacifistický manifest proti ukrutným hrôzam a utrpeniu nevinných ľudí, ktorí sú uvrhnutí do vojnového mlynčeka na mäso. Obzvlášť v tejto dobe, keď vo svete rinčia zbrane, je tento mierový videoklip mimoriadne aktuálny. Zastavme vojnových štváčov. Stop war, make peace! **** ()

corpsy

Mohol by som tvrdiť, že Pink Floyd sa proste lacno stočili k neoriginálnemu videoklipu tvoreného zostrihom záberov z vojnových konfliktov, ale tie sú tak pôsobivé a hrozivé, že sa kritiky zrieknem. ()

zdeny99

Protiválečný klip plný archivních záběrů ze 2. světové války (atomovka, vyhublé mrtvoly v masových hrobech v koncentrákách, Adolf Hitler, Stalin, tanky...) a částečně i z 1. světové války (děla, vojáci) demonstruje hrůzy válečných konfliktů. Je velice depresivní, ale zároveň i poutavý, stejně jako samotná píseň. [12. hodnocení, 2. komentář, 69%] ()