Stadion

Dokumentární

Česko, 2018, 87 min

Dokument, který místy velmi pobaví (ŠeBa a jeho nesmrtelné hlášky) a jindy zase chytne za srdíčko nejednoho fanouška kopané. A pokud jste byli na brněnském stadionu Za Lužánkami v dobách návštěv 20-45 tisíc, pocity se vám jako zázrakem navrátí. Fakt špica, borci, to se vám betelně povedlo!(26.11.2018)

Velice zajímavý, autentický dokument o znovuobrození stadionu Za Lužánkami. Snímek byl podán z více úhlů a já jsem byl s výsledkem spokojen. Jediné, co mi trošku vadilo, že jsem občas nerozuměl slovům, protože mikrofon byl daleko nebo nepříliš dobře umístěn.(10.11.2018)

Brněnský hokejový stadion Za Lužánkami už pár let nestojí a ten fotbalový chátrá. Právě tam se v dětství formovala moje láska ke sportu a proto se mě dokument velmi dotýká. Dokážu také pochopit fustraci fanoušků, kteří si "svůj" stadion opravili aby byli opět svědkem jeho dalšího chátrání. Film jsem viděla v rámci festivalu a měla jsem tu možnost setkat se i s tvůrci. Naprosto nechápu, že toto nešlo do kin, či okamžitě se neobjevilo v televizi. Velmi dlouho jsem se tak nezasmála, zároveň jsem si pobrečela z nostalgie, zopakovala trochu hantecu a hlavně se ujistila, že spousta lidí má to fotbalové srdce a je schopna se nezištně podílet na něčem větším. Díky moc Tomáši :).(1.3.2020)