Reklama

Reklama

Mikuláš a Alexandra: poslední ruští carové

(TV film)
  • Česko Mikuláš a Alexandra (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Historický / Životopisný / Drama
Velká Británie, 2017, 2x52 min

Obsahy(1)

Romantická láska Alexandry a Mikuláše, budoucího ruského cara, se projevovala už od dětství. Svědčí o tom kromě jiného i 1700 milostných dopisů, které si během své známosti vyměnili... Dokument rozebírá vztah mezi ruským carem Mikulášem II. a carevnou Alexandrou. Kromě toho odhaluje, jaké role sehráli během událostí vedoucích k ruské revoluci v roce 1917. Dvoudílný film se zaměřuje na osobní a intimní, dosud nezveřejněnou, korespondenci tohoto fascinujícího páru. Dopisy zachycují jejich excentrické náboženské názory, naivitu v politických otázkách, ale i to, jak moc se spoléhali na dvorního mystika Rasputina. (TV Prima)

(více)

Recenze (4)

Marze 

všechny recenze uživatele

Snažím se doplnit znalosti o ruských reáliích a tento dokument má příjemnou záživnou vypravěčskou strukturu. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Oficálny názov znie Nicholas and Alexandra: The Letters. Čiže ide hlavne o ich vzájomnú komunikáciu a komentáre historikov k tomu. Napriek tomu majú niektorí užívatelia ako Vikki problém s pochopením hovoreného slova a obviňujú britských tvorcov z nejakej cárskej propagandy. Ale od užívateľa, ktorí má k 99% svojich komentárov hodnotenie odpad, nemožo očakávať objektivitu. Za všetko hovoria ale čísla. Za cára bolo zo sveta odpravených asi milión Rusov (https://www.hawaii.edu/powerkills/SOD.CHAP12.HTM). Za jeho komunistických nástupcov to čísielko bolo troška iné: Lenin - 8 miliónov, Stalin - 20 miliónov. A to hovoríme len o obetiach "čistiek", nie obetiach vojny... ()

Reklama

Patrik200s 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavé zhrnutie hostorických faktov týkajúcich sa ruských dejín a osude poslednej kráľovskej rodiny. Alexander 2, Alexander 3, otec Grigori (Rasputin), Mikuláš, Alexandra. ()

Jenda 

všechny recenze uživatele

Já se prostě nedokážu přenést přes bulvární náturu dokumentů, které uvádí Suzannah Lipscomb, a hostů v nich. Hlavně že je oblečená jako matrioška... Hlavní problém plyne vlastně ze zavádějícího českého názvu dokumentu - originální název vás totiž upozorní na to, že tenhle dokument je postavený na dopisech mezi carem a carevnou, které jsou jako pošta z Bravíčka. Uff... ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama