Mi mejor amigo

• Slovensko Môj najlepší priateľ (festivalový název)
Drama / Romantický
Argentina, 2018, 90 min

Lorenzo je tichý tínedžer, ktorý žije s rodičmi a mladším bratom v malom mestečku argentínskej Patagónie. Jedného do rodiny pribudne Caíto, syn rodinného priateľa, o ktorého sa jeho rodina načas nemôže postarať. Caíto je plachý a skoro nerozpráva. Lorenzo dostane za úlohu postarať sa oňho a spríjemniť mu nový domov. Chlapci sa spriatelia a začnú spolu tráviť veľa času, ale onedlho sa ukáže, Caíto je ťažký prípad. Lorenzovi rodičia ho začínajú mať dosť a hrozí, že ho pošlú preč. Vtedy Caíto Lorenzovi prezradí pravý dôvod, prečo musel odísť z domu a Lorenzo, snažiac sa udržať jeho tajomstvo a nezradiť dôveru blízkeho človeka, ktorý preňho symbolizuje novú životnú skúsenosť, mu podáva pomocnú ruku a oroduje zaňho u rodičov. (Filmový festival inakosti)

petrsv

Trochu chaotické, někdy těžko uvěřitelné, na druhou stranu svým způsobem milé. Plusem jsou určitě herci a nádherné prostředí. Trhliny má scénář, kdy je jasný, že Leo je chytrý kluk, ale pak dělá věci, které by někdo s jeho intelektem prostě nedělal. Totálním zabijákem je kamera. ()

Marthos

Lorenzo, zvaný Lolo, a Caíto, problémový kluk, který vtrhne do poklidného života jedné rodiny kdesi v Argentině... Bohužel, nebavilo mě to. Příběh nemá spád, někdy je lehce předvídatelný, mnohé je nedokončené a zůstávají tak nezodpovězené otázky. Lautaro Rodríguez a Angelo Mutti Spinetta jsou ale skvělí. ()

Marze

Portrét přátelství s péčí ukázat jednotlivosti charakterů a jejich prostředí. O způsobech jakými lidé vstupují do našich životů a jak jsou schopní nás změnit. ()

Stanislaus

Mi mejor amigo nabízí na jednu stranu celkem mile nastíněný příběh o přátelství dvou dospívajících chlapců z rozdílných poměrů, na druhou stranu jsem však měl pocit, jako by tomu něco chybělo - cítil jsem v tom jistou emocionální neúplnost a zkratkovitost. Hledání sebe sama může být silným námětem, avšak v tomto případě byl cítit nevyužitý potenciál. Nesmím však zapomenout pochválit nádherné exteriéry a sympatickou hudební stránku. ()