Reklama

Reklama

Markéta chce taštičku

  • angličtina Markéta Wants Her Bag (festivalový název)
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2018, 35 min

Obsahy(1)

Markéta trpí autismem v kombinaci s retardací, tzv. Rettovým syndromem, takže dospívající charismatická dívka má údajně mentalitu dvouletého dítěte. Film se snaží nenápadně navrhnout divákovi, aby se nebál všelijakých zvláštních lidí, že s nimi může být i legrace a že můžou být inspirativní. (Pilot Film)

Recenze (1)

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Doplněk Normálního autistického filmu, který se do předloňského dokumentárního hitu nevešel. Či lépe řečeno nehodil, neboť Markétino postižení je výraznější nežli u zbylých tří sledovaných dětí, a tak její příběh stojí hlavně na vyprávění obětavé matky. Je moc pěkné, že se Janek rozhodl natočený materiál nehodit pod stůl a věnoval Markétě celý snímek. Ten bohužel z podstaty věci není tak divácky atraktivní, zato však nabídne pohled na vzácnou chorobu očima těch, kteří se s ní musejí vyrovnat. Sympatické dílo. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Markétka měla být původně jednou z protagonistek Normálního autistického filmu (2016), dokumentarista Miroslav Janek se jí ale rozhodl věnovat vlastní krátký film, v němž každodenní observací odhaluje život s těžkým handicapem. (Zdroj: MFF Karlovy Vary)

Reklama

Reklama