Mosty času (festivalový název)

• Litva

Laika tilti

Bridges of Time

(festivalový název)

Dokumentární

Litva / Lotyšsko / Estonsko, 2018, 80 min

Arunas Matelis

Poetický dokument představující hrstku pobaltských dokumentárních režisérů, kteří diskutují o své tvorbě, smyslu života a toho zda jejich práce měla z dlouhodobého hlediska smysl. To jsou Mosty času. Výjimečný dokument, který kombinuje staré dokumenty litevských, estónských a lotyšských tvůrců spolu s meditativní atmosférou o smyslu býti. Balada o stáří a koloběhu života, která rozhodně stojí za zhlédnutí. 8/10(30.6.2018)

Dokumentární, nudný art o filmařích, o jejich životu, vysvětlování smyslu života, jejich příběhy, pobaltí a jeho krajiny.. Nebyl to klasický dokument, já z toho ten ART silně cítil, ale 80 minut bylo na mě prostě moc.. Za takových 30-40minut bych byl rád a dal bych možná i o hvězdu více. /Viděno na MFFKV/(4.7.2018)

Příběhy z Pobaltí zachycené zejména v průběhu 60. a 70. let několika místními dokumentaristy a jak to s hlavními protagonisty dopadlo. I tak se dá nahlížet na meditativní filmovou poezii, kde na pozadí různorodé krajiny mezi Ruskem a Baltským mořem potkáváme postavy z původních dokumentů, které doplňují záběry vzpomínkami, úvahami o stáří, životě, smyslu nebo bohu. Pokud přistoupíme na tuto hru plnou romantismu a poezie, vzniká ve výsledku docela příjemný filmový zážitek.(30.6.2018)