poster

Mosty času (festivalový název)

 • Litva

  Laika tilti

 • anglický

  Bridges of Time

  (festivalový název)

Dokumentární

Litva / Lotyšsko / Estonsko, 2018, 80 min

Producenti:

Arunas Matelis
(další profese)
 • filmsim
  ****

  Poetický dokument představující hrstku pobaltských dokumentárních režisérů, kteří diskutují o své tvorbě, smyslu života a toho zda jejich práce měla z dlouhodobého hlediska smysl. To jsou Mosty času. Výjimečný dokument, který kombinuje staré dokumenty litevských, estónských a lotyšských tvůrců spolu s meditativní atmosférou o smyslu býti. Balada o stáří a koloběhu života, která rozhodně stojí za zhlédnutí. 8/10(30.6.2018)

 • Sayko
  ***

  Dokumentární, nudný art o filmařích, o jejich životu, vysvětlování smyslu života, jejich příběhy, pobaltí a jeho krajiny.. Nebyl to klasický dokument, já z toho ten ART silně cítil, ale 80 minut bylo na mě prostě moc.. Za takových 30-40minut bych byl rád a dal bych možná i o hvězdu více. /Viděno na MFFKV/(4.7.2018)

 • Vodnářka
  ***

  Příběhy z Pobaltí zachycené zejména v průběhu 60. a 70. let několika místními dokumentaristy a jak to s hlavními protagonisty dopadlo. I tak se dá nahlížet na meditativní filmovou poezii, kde na pozadí různorodé krajiny mezi Ruskem a Baltským mořem potkáváme postavy z původních dokumentů, které doplňují záběry vzpomínkami, úvahami o stáří, životě, smyslu nebo bohu. Pokud přistoupíme na tuto hru plnou romantismu a poezie, vzniká ve výsledku docela příjemný filmový zážitek.(30.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace