Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Recenze (671)

plakát

National Theatre Live: Vanya (2024) (divadelní záznam) 

Neskutečný. Došla mi slova, Andrew Scott boží, Sam Yates a britský divadlo stejně tak.

plakát

Úsvit (2023) 

O tom, že nejzlejší předsudky jsou ty, kdy věříme, že předsudky budou mít všichni ostatní...

plakát

Il Boemo (2022) 

Ač se vážně snažím, nejsem schopná přijít na to, čím se tento film lišil od stovky televizních filmů, které se vysílají pozdě v noci na ČT2 a nám je pak na gymplu pouštěla hudebkářka z videokazety.

plakát

Útok v Salisbury (2020) (seriál) 

No dobře, přiznávám, že poslední hvězdička je jenom za to, že na konci ukázali skutečné osoby a já jsem dojatá, ale ta reálnost příběhu se prostě cení.

plakát

Tančírna na hlavní třídě ’56 (2016) (seriál) 

Perfektně vystavěný příběh na pozadí těžkých událostí ne tak dávné historie, v němž se protínají osudy hrdinů pochroumaných křivdami, vinami a zraněními z války, nastupujícím socialismem a absurdními společenskými pravidly. Avšak v každé době chtějí lidé žít, milovat, plnit si své sny, včetně paní Catheriny Schöllack, matky tří dcer, jako vystřižené z románů Jane Austenové, jejíž hlavní snahou je zajistit dcerám (alespoň finančně) jednodušší život, jak jinak, než sňatkem se správným manželem, a to i za cenu zvrácených intrik a vlastní zaslepenosti. Při tom všem, však stejně všichni dochází k tomu, že bez upřímnosti a opravdovosti, se život žít nedá. Seriál (a to všechny jeho části - Ku'damm 56, 59 a 63) strhne diváka do hloubky společenských témat, o kterých se v 50. letech Západního Berlína nemluví, a přesto jsou denním chlebem každého  - žena jako vlastnictví muže, zavírání očí před násilím, duševními chorobami, homosexualitou a stále hluboce zakořeněným nacismem. Díky, díky za to. Jeden z nejlepších seriálů, co jsem v poslední době mohla vidět.

plakát

Všechno, co miluješ (2022) (seriál) 

Výborný a hrozně smutný. Moc se mi líbí přesah do začleňování lidí s problematickou minulostí zpět do společnosti, na tohle se v dílech s podobnou tematikou často zapomíná.

plakát

Velká premiéra (2022) 

Mám nejvíc ráda Miroslava Krobota, mám ráda Olomouc a tamní scénu - Ivanu Plíhalovou, Janu Posníkovou a další. Líbí se mi pozorovat tak známou cestu mezi olomouckým a pražským nádražím. Ale jinak je tenhle film, až na pár vtipných dialogů, docela prázdný. Bohužel.

plakát

Musíme si promluvit (2021) (seriál) 

Jsem ráda, že ČT v poslední době rozšiřuje spektrum svých pořadů a seriálů o tyto skvělé kousky. Intimní, silné a komediální drama ze života dvou třicátníků. Situace a pocity ne úplně vzdálené mnohým ze současných párů (minimálně) evropské společnosti. Se skvělými herci, v rozumné délce a bez zbytečných zápletek.

plakát

Dobrá znamení (2019) (seriál) 

Vtipné a chytré v příběhu i skvěle promyšlených detailech a velmi dobré převedení originality Gaimana a Prachetta na plátno. David Tennant a Michael Sheen se ve svých rolích plně vyřádili, že člověk dovede zapáleně sledovat všech šest epizod.