The Watcher

• Velká Británie The Bad Nun

Založeno na skutečných událostech. Aesha (Becca Hirani) odjíždí do odlehlého penzionu v Kentu poté, co ji tam její matka ubytovala, aby měla trochu klidu na studium. V noci Aeshu u dveří navštíví jeptiška, která v průběhu noci postupně začne ukazovat svou pravou tvář. Jak jeptiška u dveří stále obtěžuje Aeshu, začne Aesha v tomto izolovaném napínavém hororu zpochybňovat své okolí. (DavidHolub)

ricci.s

Ďalší lacný pokus, ktorý stojí za starú belu. Spočiatku mi to pripadalo ako nepodarená paródia na slashery, v druhej polovici sa to zmenilo na home invasion. Toto môžem ako tak oceniť, lebo máme tu študentku zatvorenú v dome a podivnú mníšku, ktorá ju začne terorizovať, takže tam aspoň v niekoľkých minútach atmosféra funguje a ešte to dávalo malú nádej na zlepšenie. Lenže zvyšok je len komická transvestity šou. Žiadneho gore sa nedočkáme a hlavný záporák je vybratý úplne zle. Je totiž skôr na smiech. Ešte rozuzlenie to mohlo aspoň trochu pozdvihnúť, ale stal sa pravý opak, takže celkovo to nemá ďaleko k odpadu a radšej radím sa tomu vyhnúť. ()