The Head Hunter

• USA The Head

Osamelý lovec monštier (Christopher Rygh) žije uprostred lesa a čaká na to, kedy sa v blízkosti objaví ďalší netvor, ktorého by mohol zlikvidovať a vystaviť jeho hlavu vo svojom príbytku. Ženie ho túžba po strete so svojou vytúženou korisťou, monštrom, ktoré ho pripravilo o to najcennejšie, čo vo svojom živote mal. (Marceloo)

jarmil8

Dokážu pochhopit, že nejsou peníze, ale tady chyběl i nějaký příběh nebo nápad. Takže je to hodně dlouhých 70 minut, které vrcholí rvačkou se zmutovanou žížalou Julií. ()

DeLonge

No jo, tak co k tomu dodat. Snad jen to, že tento lesní muž, dávný předchůdce zaklínačů z Kaer Morhen je celkem solidní bourák. Vůbec totiž nepotřebuje projít zkouškou trav, chlemtat nějaké elixíry a nedej bože snad dokonce stříbrný meč. Kdepak. Na všechno mu stačí kouzelná mastička, která barvou i konzistencí nebezpečně připomíná opičí exkrement a je vymalováno. A to už si krapet respektu zaslouží. ()

goauld

No to byla zase píčárna :-))) Tak nejdřív v lese, v lese... žije v lese a honí (si ho?? No když je tam pořád sám..tak co taky jiného, že) co chvíli nějakou obludu, dle požadavků z hradu. V podstatě z bojů nic nevidíme, akorát slyšíme, že se tam "něco" odehrává a výsledkem je vždy nějaká hlava v pytli. Jednoho dne, ale dojde "ke změně" a najednou tu máme z celkem syrového horroru celkem nefalšovanou komedii. Už v polovině filmu jsem správně odhadl jaká bude pointa :-) No, ale jinak nutno říct, že náklady na tento skvost musely být opravdu nicotné, oproti třeba takovýmu Avataru. Jeden bodík za hezky nasnímanou krajinu a druhý za hudbu. PS: mě by teda to vrzající okno docela sralo :-D ()

DyingAngel

Keď som uvidela trailer na Head Hunter-a povedala som si, že to bude niečo úchvatné. Po zhliadnutí som bola o niečo menej očarená, pretože film má obrovský potenciál, ale nebol úplne využitý (žeby aj kvôli zámeru režiséra?). Každopádne je to atmosferický kúsok, originálny, čo sa týka prostredia i námetu. Nenudila som sa. Na hlavného hrdinu sa dobre pozeralo a koniec ma potešil. Jediné, čo mi chýbalo, bolo väčšie zameranie sa na príšery, s ktorými Head Hunter bojoval. ()

nelja

Jednu hvězdu dávám vyloženě ze soucitu. Je jasné, že vztahovat se k fiktivním charakterům je pošetilé a v rámci hodnocení filmu až absurdní, nicméně hlavního hrdiny mi bylo bezmezně líto. Emoce se dostavila, a tak nemůžu film jen tak odpískat. Osamělost "napichovače" byla opravdová a doslova se na ni dalo sáhnout. Casting tomu jenom nahrával, takhle nějak se možná může člověk cítit po globální apokalypse, kdy všichni odešli, a i ten věrný kůň záhy zdechne, což na všeobjímající depresi moc nepřidá. Motivace postavy lovce lebek je také spíš nepochopitelná, není známo, proč se obklopuje ve své chýši hnijícími hlavami, které musí strašně páchnout a znepříjemňovat už tak dost mizerný život. Mimochodem, když jsme u těch příšer, tvůrce masek neodvedl dobrou práci a pohled na zmíněnou domácí galerii vzbuzuje odpor a znechucení pouze nad impotencí a nulovou fantazií filmařů. Hudba se mi spíše líbí, ale bohužel tristní dílo, sestávající z převážně nefunkčních složek, nemůže zachránit, a to dokonce ani ve spolupráci s obstojnou kamerou, vytvářející zajímavou, pochmurnou atmosféru skandinávské krajiny (?). Jenže tímto kamerovým kouzlením se oslím můstkem nakonec dostáváme opět k trapnému selhání, ke scénáři, který vytváří takové perličky, jako je například závěrečná scéna, kdy po (domnělém) zabití hlavního monstra najednou všechno temno a pochmurno odezní, mlhy se rozplynou, vítr rozfouká mraky, louky jsou plné neodolatelných vůní barevného kvítí. Mimochodem hlavní strašidlo jsem vnímal jako určitý příslib, a víte co? On to byl ve skutečnosti František z Kouzelné školky, jakkoliv "tak trochu" stažený z kůže, ale stejně loutkový, srandovní, prostě stejné hadrové trdlo, akorát tedy výrazně hůř hláškující. ()