Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Horor
  • Krimi

Pozvánka do pekla (2022)

Poměrně dlouho se buduje napětí, abychom v poslední půlhodině dostali průměrnou upířinu. Kostrbatě roubované výkřiky tematizující rasismus a feminismus film nezachrání.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda)

Působí to strašně lacině. Přes vynaložené prostředky chybí nějaká vize, kvalitnější režie. Občas mám pocit, že se dívám na nějaký rutinní "sword-and-sandal" film. A to, že se děj i po 5. dílu stále tone pouze v náznacích, moc nepomáhá.

Fall (2022)

Prvních 45 minut dobré, občas i napínavé (nemám rád výšky), ale pak trochu nuda a hlavní herečka tedy moc přesvědčivá není, narozdíl od své blonďaté kolegyně.

plakát

American Crime Story - Impeachment (2021) (série)

Nemůžu se zbavit dojmu, že dílo je jakousi obhajobou Monicy Lewinsky, která měla "jenom" poměr s ženatým mužem a zároveň prezidentem a zatraceně se jí to vymstilo. Prezentována je spíše jako naivní a nevyrovnaná, než přímo hloupá (viz producenti). Jednozančně zápornou postavou je pak Linda Tripp. Ačkoli jsou zde patrné snahy zlidštit všechny postavy, strana dobra a zla je vcelku jasná. Vyprávěno z ženské perspektivy a vcelku poutavě, především ve 2. polovině. Sarah Paulson nemá jen dokonalou masku, celý její výkon je perfektní.

Médium (2021)

Začátek dobrý, atraktivní prostředí pomáhá sledování. Ve výsledku je to však pouze další "found footage horror" s prostým dějem, především fyzickými výkony herců, zmateným koncem a vzhledem k plytkému obsahu přehnanou délkou. Ve stručnosti - sexy sociální pracovnici z rodiny s podivnou historií posedne několik duchů, ona pak začne doma dělat bordel a !spoiler! happy end se nekoná. Zanícení filmaři samozřejmě točí úplně všechno, i vlastní smrt.

plakát

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

4. série je neúnosně natahovaná, délka jednotlivých dílů nemá vůbec opodstatnění. Vytratila se atmosféra, už dávno to není horor, dialogy jsou jak z příručky pro začínající scénáristy. Naprosto bez nápadu, zůstal jen barevný cirkus.

Schodiště (2022) (seriál)

Skvěle obsazené, skvostně zahrané (Toni Colette by měla nepřetržitě sbírat ceny, Colin Firth byl nesympatickej až hrůza, Sophie Turner jsem ani nepoznal...) a poutavě zrežírované. Ačkoliv jsem si dělal zálusk i na dokument, po tomhle náhledu mě přešla chuť (Juliette Binoche rules!).

Veneciafrenia (2021)

Uječení nesympatičtí turisté narazí na bandu magorů a jednoho psychopata. Postuně se vygeneruje jedna hrdinka. Bohužel nic nového pod sluncem. Aplikované na zahlcení Benátek turisty je teď trochu mimo mísu, možná by je tam aktuálně spíš vítali.

Smrt Ludvíka XIV. (2016)

Historie v detailu, oživlé obrazy, nezbytně pomalé tempo.

plakát

Ozark - Sanctified (2022) (epizoda)

Je trochu zarážející, že jediná postava, která má v tom seriálu koule, je ženská. Díl takový splácaný, nevýrazný, až ten konec má konečně šťávu.

Ovládací panel
1 bod