Reklama

Reklama

Všichni bohové nebes

  • Francie Tous les dieux du ciel (více)
Drama / Horor / Sci-Fi
Francie, 2018, 97 min

Obsahy(1)

Třicetiletý tovární dělník Simon vede osamělý život na farmě uprostřed odlehlého francouzského venkova. Všechen volný čas věnuje péči o svou sestru Estelle, která těžce ochrnula poté, co se jejich dětská hra příšerně zvrtla. Simon je sžírán pocitem viny a depresí. Vidí však východisko v mimozemských silách, které pro něj představují způsob, jak sebe i sestru osvobodit ze zajetí jejich těl, v nichž jsou uvězněni. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Drama.Nenápadně promítnutý, jakoby zastrčeně,film.Nemá velkou hodnotu ale vypráví život člověka s psychickou chorobou..Trauma z dětství.Kam až může zajít odmítání léků.To bylo ústředním motivem.Z toho se odvíjela dějová linka tragedie.Velkým překvapením byla postava Estelle.celou dobu jsem si říkala kdo její roli ztvárnil.Žena je v "civilu" postižená.Nedá se nic dohledat o jejím reálném životě.Jen ona dodala snímku na ni cílenou reálnost. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Už jsem viděl hodně divných filmů, ale tenhle by byl určitě někde v TOP 10 těch největších šíleností (co taky čekat od někoho, kdo si říká Quarxx - co to je vůbec za jméno?). Vážně to není příjemné sledovat - a to nejenom proto, že se zde v jedné z hlavních rolí objevuje Melanie Gaydos, tzv. "nejošklivější modelka světa", jak jí přezdívá bulvár - to podivné stvoření jen podtrhuje celkové utrpení, kterému ten film svého diváka vystaví. Zlá noční můra, které je lepší se vyhnout. Btw. opět jsem si zde připomněl, jak nesnáším filmy, v nichž postavy (vždy jsou to muži) močí krev. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ťaživá psychologická a ešte aj sociálna dráma je ozvláštnená diskutabilným sci-fi prvkom a občasnými zábermi vesmíru, kde sa medzi žánrami snažíte nájsť spojitosť, ale príliš vám to nepôjde. Skôr si poviete, že ide len o barličku, ako na svoje dielo prilákať väčšie publikum. Iste, všetko je zmotivované Simonovým psychickým stavom a užívaním liekov, ale ako vyhranený klubový divák, tak scifista, budú proste iba zmätení. Nakoniec ale prevládajú pozitívne dojmy, atmosféra je uhrančivá, film dokáže pohltiť a ono aj ten ponor do chorej mysle má niečo do seba. Ale máme tu lepšie kúsky o tom, ako silno nás ovplyvňujú negatívne zážitky z detstva a o otázke miery viny na konkrétnej tragédii. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Já bych hrozně rád dal víc, ale bohužel nemůžu. Divných filmů už jsem viděl dost (koneckonců je vyhledávám), ale já osobně bych ho na nějaká přední místa v mém žebříčku nedával. Ono to totiž má celkem smysluplný příběh, nějak promyšlené hlavní dvě postavy (hlavně se mi líbí, že už od začátku je znát, že SPOILER Simon rozhodně není kladný hrdina, sám se neustále bojí přiznat si, že za současný stav své sestry mohl jedině on a kvůli tomu naivně věří v nějakou záchranu (nejen jeho, ale i jeho sestry) od mimozemšťanů a aby jim to jednou vyšlo, je schopný chovat se jako fanatický sektář - dokonce i někoho zabije KONEC SPOILERU) přičemž odněkud někam to jde a zas až tak divné to není (na Inland Empire nebo Black Moon to fakt nemá). I tak se mi to ale celkem líbilo, většinu času je to dobře vedené, má to dobrou kameru a dost podmanivou atmosféru, jen některé prvky jsou nevysvětlené (Proč močí krev? Co se stalo s jejich rodiči? A ta sexuální scéna byla taky úplně zbytečná (ale pozor, k žádnému incestu nedojde)) a herecké výkony taky nejsou bůhvíjak dokonalé. Přemýšlel jsem i nad 4*, ale trochu mě zklamal konec, který je celkem nahodilý a i když v souvislosti s dějem má smysl, je oproti všemu ostatnímu slabý a SPOILER pocit osvobození a odpuštění Simonovi za jeho hříchy KONEC SPOILERU se moc nedostaví. Víc jak lepší 3* si to podle mě nezaslouží, ale zase na druhou stranu vím, že si ten film budu pamatovat a že ve mě něco zanechal. To se taky každému nepoštěstí. A k žánrům by se šiklo přidat psychologický, tím ten film rozhodně je. Lepší 3* ()

trickmaster 

všechny recenze uživatele

Takhle depresivni film jsem jiz dlouho nevidel. Herci to zahrali dokonale, ale jsem z toho v prdeli jeste par dni potom. Doufam ze uz nikdy neuvidim tuhle "nejkrasnejsi zenskou sveta" v zadnem jinem filmu. Prcani s postizenou a chcani krve bych jeste zvladl, ale celkova ponura atmosfera filmu je opravdu na kvetak... ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama