Pat a Mat: Zimní radovánky

• Slovensko Pat & Mat: Zimné dobrodružstvá
Animovaný / Rodinný
Česko, 2018, 60 min

Blíží se zima a naši známí kutilové to nemohou nechat jen tak. Navíc když je „zaskočí“ sněhová nadílka, která se jim snesla na zahradu. Jaký nový stroj na sníh naši dva kutilové vymyslí? Po dovádění na sněhu přijde vhod horká sauna, tak proč by si ji rovnou nepostavili. Jak si poradí s vánoční výzdobou a jaké dárky si kutilové nadělí pod vánočním stromečkem? A co teprve až si vyrobí Betlém a oslaví Silvestra. Pro naše dva kutily není žádná komplikace překážkou a žádná výzva dostatečně velká. (Bioscop)

LdVk

Na celovečerák těchto dvou kutilů sem si zašel se svoji tříletou dcerou a nejen že se u toho bavila ona, ale bavil jsem se i já. A určitě nelituji toho, že jsme si na tyto experty zašli do kina. A víte co? Příští rok klidně půjdeme zase. ()

blondboss

Zimné radovánky našich obľúbených hrdinov spracované jednak seriálovo, ale aj celovečerne. Tu ale treba povedať, že film je opäť len nechutným a neprofesionálnym pospájaním prvých siedmich epizód seriálu "Pat a Mat v zime". Zvyšok už nájdete len ako separátne časti, takže je väčší význam si pozrieť práve seriál. Ja týchto dvoch trkvasov milujem, ale tieto časti boli dosť nudné a až na pár výnimiek dosť bez nápadu a také varenie z vody. Snáď tvorcovia prídu ešte s niečím originálnejším. 60 % ()

jirkahodr

Animace mi přišla lepší měkčí taková americká, děti se více smáli. I já po filmu měl lepší náladu. Celkově mi tento film přijde takový uhlazenější a jednotlivé příběhy lépe vypointované. Zimní atmosféra je super a vánoční nálada jako satira funguje také perfektně. Rozhodně doporučuji děti jsou nadšené a dospělého to baví také. Tentokrát se pan režisér Beneš opravdu trefil do černého a vytvořil neotřelý vánoční film. ()

Shelby14

Už jsou to hodně těsný tři body. Humoru docela ubylo, ale stále to má celkem dobrý příběh a pointu. A hodně pomohla hodinová délka, jinak by film začal trochu nudit. Ten třetí bod je za tu krásnou práci s animací, je zatím kupa šikovných lidí. ()

Kushina

Asi jsem už na pohádky starý, nebo nevím. Ale celou dobu jsem se pěkně nudil, zasmál jsem se tak trošku asi 2x a zbytek mě spíš otravoval tím, že jejich demence byla dopředu jasná. Zlaté staré díly jako např "kuře". 45% ()

Tomas_PO

Vianočný Pat a Mat z roku 2018, ktorí stále pobavia. A nebyť HD kvality, tak si človek rok spracovania ani nevšimne, čo v tomto prípade vôbec nie je na škodu. Vymoženosť rýchlovarnej kanvice je detail, ktorý divák ľahko prehliadne, no LED televízor už do očí udrie. Ale to sú skôr len zaujímavostné detaily. Trošku prekvapí, že Pat a Mat sú pri fuškách celkom úspešní, čo dosť popiera nosnú ideu pôvodného seriálu. No zas sa divák pri pozeraní až tak nevynervuje :). Dĺžkovo na hrane, dlhšia stopáž by už bola asi príliš. ()

titix

Na zimních radovánkách je vidět velký posun vpřed. Příběhy baví jak dospělé tak i děti. Mě udělala radost sněžná fréza, miluji, když vynaleznou nějaký stroj a já tam vidím ty běžné nástroje součástky z kterých je sestaven. Každopádně mám pocit, že i animace nějak ožila a je plynulejší. A co musím zdůraznit, jednotlivé příběhy jsou rozhodně nadupanější a zábavnější než v předchozích filmech. Marek Beneš do šedesátiminutového filmu nacpal tolik vtipu a komiky, že před ním musí blednout závistí režiséři českých hraných komedií. Až na 2 -3 bych všem ostatní doporučil, aby k panu Benešovi chodili na konzultace, jak se dělá komika. Hudba Zdeňka Zdeňka funguje velmi dobře a myslím si, že důstojně a s grácií navazuje na Skoumala. Pět hvězd jednoznačně. ()

psekera

Podle mě, zatím nejlepší. Nevím jestli je to tím, sněhem nebo vánoční atmosférou nebo tím tématem ale funguje to pěkně. Mimochodem sníh opravdu se tváří jako sníh, nechápu to. Ve velkých filmech je cítit, že se v případně sněhu produkce uchyluje k nějakému polystirénu atd.. Ale tohle je opravdu pěkné. Baví mě i jednotlivé pointy a délka něco přes hodinu je opravdu fajn, extra pro ty nejmenší. ()

zlamic

Tento film je zatím jednoznačně nejlepší a to hned z několika důvodů. První - humor a legrace, prostě funguje. Pro dospělé i děti. Není to jen samé bumbác atd.. Ale mnoho nás dospělých se v tom najde a nebo vidí své sousedy přátele. Tedy zábava jak pro děti tak rodiče a teď nemyslím nostalgickou zábavu, ale opravdovou aktuální. Druhý - příběhy mají vždy nápad a pravou kutilskou pointu, takový návrat k nejlepším kořenům. Třetí - hodina je pro tento film vzhledem k nejmenším divákům přesně akorát. ()

LoneGunman

Recenze není v tomto případě věc snadná. Na jednu stranu se jedná o docela zábavnou podívanou, která bohaté minulosti značky "Pat a Mat" ostudu nedělá. Atmosféra v kině tomu odpovídala, děti se bavili a dva známí nešikové nejednou vykouzlili úsměv i na tváři dospělých. Zimní atmosféra do předvánočního času navíc dobře zapadá. Pata a Mata zná každý, nemá moc cenu dál děj rozebírat. Suma sumárum - epizody jsou vtipné a technicky patřičně na výši. Problém mám ale s něčím jiným - stojí těch několik krátkých příběhů, které se do (pouze) hodinové stopáže vešly za to, aby rodina utratila nějakých cca 700 korun za jejich shlédnutí? Za plnou cenu je nám tu nabízen produkt, který je v porovnání s jinými svým rozsahem upřímně řečeno poloviční. ()

Reyer

Pat a Mat je klasika, kterou si nenechám ujít a vyrazím na ní do kina se svými syny. Ale musím trošku zkritizovat jednu věc a tou jsou použité dekorace, nářadí apod. prostě a jednoduše mě mrzí, že se místo českého auta objevuje anglický MG, místo českého Narex je Bosch nářadí, v pozadí je obraz Whistlerovy matky namísto Lady. Ale to jsou hnidopišské poznámky. Takže za mě pěkný a vřele doporučuji, pobavil jsem se skvělě. ()

mdf

Docela to šlo,i když mi připadá,co se týče vtipných nápadů,že už to není takový šlágr,jako kdysi..... ()

Marrakech86

Letos se snažím více navnadit do vánoční atmosféry a začínám více koukat po novějších verzí vánoc a zimy. Na netflixu jsem si pustil toto staronové dílo a jsem rád, že pat a mat stále žijou, ale už nemají bohužel takovou hodnotu jako dříve. Každopádně příběhy pěkné, průměrné. ()