Reklama

Reklama

Procitnutí Mottiho Wolkenbrucha

  • Švýcarsko Wolkenbruch (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Motti se má oženit s milou ortodoxní židovkou. Je ale po uši zamilovaný do spolužačky Laury, se kterou zaručeně narazí u svojí mámy. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Bubble74 

všechny recenze uživatele

Prostředí curyšské židovské komunity znám velmi dobře a materiálu na vtipnou komedii nabízí požehnaně. Bohužel švýcarští filmaři potenciál zdaleka nevyužili. Věrni úspěšné knižní předloze jen přehnaně nafoukli stereotypy o ortodoxních Židech do absurdní karikatury a nelámali si hlavu s některými nesmysly. Vsadili na laciný, otřepaný humor a ten se, světe div se, ujal. Několik scén docela pobavilo i mě, především gag s “milchig” nožem se povedl. Rovněž potvrzuji, že Toyoty Previa drandí po židovských čtvrtích v převaze a Mottiho sexy spoďáry jsou hromadně oblíbené. ()

cist 

všechny recenze uživatele

Dobrá blbinka na letní večer. Bohužel, herecké výkony jsou strašně strašně slabé. Říkal sem si občas, jestli nejde o nějaké ochotníky z židovské komunity. Nejvýrazněji se tato slabá stránka projevila při vážných scénách. Na divadle se tomu říká "trhání kulis". Jediné, co drželo mou pozornost byla Mottiho matka a její obstarožní domacnost a pečlivost židovské kvočny. ()

Reklama

Cigalone 

všechny recenze uživatele

Famózna komédia, ktorá s ľahkým nadhľadom a nádychom komicky vykresľuje život židovskej rodiny v západoeurópskom prostredí. Tvorcom sa podarilo zachytiť a do humorných scén zasadiť tradície, náboženské prejavy a úkony, správanie, každodenné situácie, ale i určité stereotypy, čo v rigídnom, prísnom svete židov v spojení s yiddishe mame vyčarí zubatý úsmev na nejednej tvári. Ide skutočne o veľmi špecifický plot, ktorý nemožno porovnávať s Neortodoxnou, o ktorej zrade som presvedčený a myslím si, že by mala navštíviť psychológa a nie písať o tom knihy a točiť filmy, len preto, že nedokázala prijať to, kým je. Naopak, Mordechai, ktorý sa chcel rovnako vymaniť zo zväzujúceho prostredia komunity a pravidiel, bol podaný milosrdnou rukou a ten istý príbeh nabral úplne iný rozmer. Dedukujúc -> nie je ľahké porozumieť všetkému vo filme, ale to nemožno pričítať na vrub filmu, ak divák nemá ani šajnu o židoch. Film nie je popularizačno-náučným dokumentom o živote Ž/židov a možnostiach opustenia komunity, ale osobitou komédiou zo špecifického prostredia. ()

Felisr 

všechny recenze uživatele

Nesmělý, hodný synek židovského pojišťováka ochutnává moderního života. Unaven soustavnými matčinými dohazovačskými akcemi (div ne i při vynášení koše) by si rád vybral dívku pozvolna, ale hlavně takovou, která zaujme jeho a nikoli jen svatby chtivou matinku. Spolužačka Laura je naopak cool a free až moc, tak co s tím? Film balancuje mezi 3 a 4 hvězdami, ale za nůž na sýr dávám tedy 4. ()

Hopeman 

všechny recenze uživatele

Tak nevím asi jsem se díval na něco jiného než tady ostatní...přišlo mi to že ftipných momentů tam je co by se za předkožku vešlo a jinak to je příběh mamánka , kterej je zdemagogizovanej společností, komunitou, rodinou a kterýmu holky roztáhnou na počkání... páč nevím proč ...jako má bejt sladkej, naivní, neschopnej a Vocas? asi velkej Vocas ....bejt na místě Lauůůry tak ho vypakuju takovým fofrem že si nestačí ani sbalit chanukovej svícen a jarmulka by za ním vlála jak frisbee.........prej komedie...cha....cha....kolik z Vás se u toho plácalo do kolen - praskala mu bránice - nebo jste se řepily jak kůň? nikdo ? tak trochu zklidněte své Talmudovské hodnocení a hodnoťte reálně.... ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama