Procitnutí Mottiho Wolkenbrucha

• Švýcarsko Wolkenbruch (více)

Motti se má oženit s milou ortodoxní židovkou. Je ale po uši zamilovaný do spolužačky Laury, se kterou zaručeně narazí u svojí mámy. (Netflix)

Trailer

Zik2

Film začíná jako nenáročná komedie (ušlápnutý židovský syn žije pod diktátem své hysterické matky, která mu proti jeho vůli dohazuje ne moc atraktivní dívky, samozřejmě židovské, otec-tlustý pojišťovák, se do toho raději neplete), postupně ale přechází v trochu vážnější žánr. Věnuje se odpoutání syna od matky, ale také životě v uzavřené komunitě, která se příliš neasimiluje, existuje v ní celkem silný odpor vůči majoritě (přivedené nežidovské dívky domů má za následek vyhnání syna z domu), ale narozdíl od jiných menšin se o tom příliš nemluví. ()

cist

Dobrá blbinka na letní večer. Bohužel, herecké výkony jsou strašně strašně slabé. Říkal sem si občas, jestli nejde o nějaké ochotníky z židovské komunity. Nejvýrazněji se tato slabá stránka projevila při vážných scénách. Na divadle se tomu říká "trhání kulis". Jediné, co drželo mou pozornost byla Mottiho matka a její obstarožní domacnost a pečlivost židovské kvočny. ()

Hopeman

Tak nevím asi jsem se díval na něco jiného než tady ostatní...přišlo mi to že ftipných momentů tam je co by se za předkožku vešlo a jinak to je příběh mamánka , kterej je zdemagogizovanej společností, komunitou, rodinou a kterýmu holky roztáhnou na počkání... páč nevím proč ...jako má bejt sladkej, naivní, neschopnej a Vocas? asi velkej Vocas ....bejt na místě Lauůůry tak ho vypakuju takovým fofrem že si nestačí ani sbalit chanukovej svícen a jarmulka by za ním vlála jak frisbee.........prej komedie...cha....cha....kolik z Vás se u toho plácalo do kolen - praskala mu bránice - nebo jste se řepily jak kůň? nikdo ? tak trochu zklidněte své Talmudovské hodnocení a hodnoťte reálně.... ()

Malarkey

Konečně židovská komedie, které jsem sice mnohdy nerozuměl, ale zároveň mi to nevadilo a docela jsem se u ní bavil. Motti narážel se svým ortodoxním náboženstvím na realitu dnešních dní a bylo docela zábavné sledovat, jak strašně rozdílné to mnohdy dokáže být. ()

Felisr

Nesmělý, hodný synek židovského pojišťováka ochutnává moderního života. Unaven soustavnými matčinými dohazovačskými akcemi (div ne i při vynášení koše) by si rád vybral dívku pozvolna, ale hlavně takovou, která zaujme jeho a nikoli jen svatby chtivou matinku. Spolužačka Laura je naopak cool a free až moc, tak co s tím? Film balancuje mezi 3 a 4 hvězdami, ale za nůž na sýr dávám tedy 4. ()