Reklama

Reklama

Procitnutí Mottiho Wolkenbrucha

  • Švýcarsko Wolkenbruch (více)
Trailer

Obsahy(1)

Motti se má oženit s milou ortodoxní židovkou. Je ale po uši zamilovaný do spolužačky Laury, se kterou zaručeně narazí u svojí mámy. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Zik2 

všechny recenze uživatele

Film začíná jako nenáročná komedie (ušlápnutý židovský syn žije pod diktátem své hysterické matky, která mu proti jeho vůli dohazuje ne moc atraktivní dívky, samozřejmě židovské, otec-tlustý pojišťovák, se do toho raději neplete), postupně ale přechází v trochu vážnější žánr. Věnuje se odpoutání syna od matky, ale také životě v uzavřené komunitě, která se příliš neasimiluje, existuje v ní celkem silný odpor vůči majoritě (přivedené nežidovské dívky domů má za následek vyhnání syna z domu), ale narozdíl od jiných menšin se o tom příliš nemluví. ()

Felisr 

všechny recenze uživatele

Nesmělý, hodný synek židovského pojišťováka ochutnává moderního života. Unaven soustavnými matčinými dohazovačskými akcemi (div ne i při vynášení koše) by si rád vybral dívku pozvolna, ale hlavně takovou, která zaujme jeho a nikoli jen svatby chtivou matinku. Spolužačka Laura je naopak cool a free až moc, tak co s tím? Film balancuje mezi 3 a 4 hvězdami, ale za nůž na sýr dávám tedy 4. ()

Reklama

Hopeman 

všechny recenze uživatele

Tak nevím asi jsem se díval na něco jiného než tady ostatní...přišlo mi to že ftipných momentů tam je co by se za předkožku vešlo a jinak to je příběh mamánka , kterej je zdemagogizovanej společností, komunitou, rodinou a kterýmu holky roztáhnou na počkání... páč nevím proč ...jako má bejt sladkej, naivní, neschopnej a Vocas? asi velkej Vocas ....bejt na místě Lauůůry tak ho vypakuju takovým fofrem že si nestačí ani sbalit chanukovej svícen a jarmulka by za ním vlála jak frisbee.........prej komedie...cha....cha....kolik z Vás se u toho plácalo do kolen - praskala mu bránice - nebo jste se řepily jak kůň? nikdo ? tak trochu zklidněte své Talmudovské hodnocení a hodnoťte reálně.... ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

No jo, když se nám mladý Žid zakouká do šikse a obdivuje její toches, tak se stává pro všechny kolem fejgele a nezbývá než ho poslat do Izraelu. Tam se zúčastní šiduchim, kde začne v kruhu zpívat óm, šalóm, óm, šalóm, až z toho bude totálně mešuge... :o) Tahle komedie mi asi utkví na nějakou dobu v paměti především díky (pro našince) netradičnímu prostředí současné židovské rodiny a ještě méně tradičnější krajině vzniku, ale jinak mi po stránce humoru i romantické zápletky připadala spíše průměrná až tuctová a také mě bavila spíše průměrně. Promlouvání hlavní postavy směrem k divákovi do kamery se z času na čas objevuje ve filmových komediích minimálně od 60. let (Alfie či Já truchlivý Bůh) a v roce 2018 ho tedy už nelze považovat za originální, ale tyhle pasáže mi vedle malého exkursu do židovského slovníka a ještě scény v obchodě s brýlemi připadaly rozhodně nejvtipnější. [55%] ()

Bubble74 

všechny recenze uživatele

Prostředí curyšské židovské komunity znám velmi dobře a materiálu na vtipnou komedii nabízí požehnaně. Bohužel švýcarští filmaři potenciál zdaleka nevyužili. Věrni úspěšné knižní předloze jen přehnaně nafoukli stereotypy o ortodoxních Židech do absurdní karikatury a nelámali si hlavu s některými nesmysly. Vsadili na laciný, otřepaný humor a ten se, světe div se, ujal. Několik scén docela pobavilo i mě, především gag s “milchig” nožem se povedl. Rovněž potvrzuji, že Toyoty Previa drandí po židovských čtvrtích v převaze a Mottiho sexy spoďáry jsou hromadně oblíbené. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama