Depeche Mode: I Feel You

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 1993, 4:31 min

Hudební videoklip elektronické kapely Depeche Mode je dvacátým sedmý singlem kapely a je natočen v černobílém provedení. Rockověji orientovanější zvuk v písni využívá více neelektronických nástrojů, než kdykoli předtím. Ve videoklipu si rovněž zahrála modelka a herečka Lysette Anthony. (Epistemolog)

corpsy

DM sa asi nechceli zbaviť ČB výrazu svojich videoklipov. A mne to vôbec nevadí. A keď si do klipu prizvali Lysette Anthony, teplota stúpa. ()

Anderton

Päťka z čírej nostalgie, tie skutočné umelecké skvosty natočil k SOFAD Corbijn až pri singloch č. 2,3 a 4 (nehovoriac o koncertnom zázname) a špeciálne video k Walking in my shoes je viacvrstevnaté umenie v každom zábere. Kto si ale spomína na to, keď tento klip videl prvýkrát v očakávaní návratu kapely po troch rokoch a netradičnú pieseň si užíval, tak tento moment patrí medzi tie, na ktoré sa v živote nezabúda. Podobný šokantný trik využil Corbijn pri comebakových klipov pri všetkých troch albumoch z 90. rokov a zhodou okolností ide dodnes o ich najvyzretejšie celky. No a samozrejme nás tu potešila oveľa viac krásna Lysette Anthony ako vychudnutá holá potetovaná Gahanova hruď. Posledné momenty klipu sú dnes už tak trochu na facepalm. ()

• Videoklip se natáčel v Madridu, ve Španělsku. (BMW12)
  • Uvádí se, že čtyři symboly na obálce jejich slavného singlu I Feel You jsou ve skutečnosti skrytým odkazem na narozeniny členů a že je možné kód rozluštit pouze po znalosti jejich data narození. (Trajektt)