Diego Maradona

• Velká Británie Diego Maradona (více)
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2019, 130 min

Diego je usměvavý kluk z předměstí, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků po celém světě. V Neapoli, kde by i ďábel potřeboval bodyguarda, se Diego stává Bohem. Fanatický obdiv a slávu je těžké ustát a Diego skrývá svou lidskou tvář čím dál víc pod masku Maradony. Tomu nejsou cizí divoké večírky, nevěry, podvody, kokain ani pletky s mafií. Zničující spirála se roztáčí. Strhující portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních osobností vůbec poskládal držitel Oscara Asif Kapadia (Senna, Amy) z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu. (Aerofilms)

Pepa.Pepina

Jak jsem se na film nechtěl dívat o to to bylo příjemnější překvapení. Dozvěděl jsem se hodně informací a musím říct, že mi bylo Maradony fakt líto. Nevím, či tento dokument byl účelový, ale pokud to nějak tak bylo tak byl Maradona vlastně obětí svého fotbalového umění. Stojí tento dokument za to. zasloužené 4 hvězdy. ()

Gunner5

Výborně zpracované a mistrovsky vygradované dvouhodinové dokumentární představení. V jednom filmu pochopíte celý tragický život jednoho z nejlepších fotbalistů v historii, dost možná toho úplně nejlepšího. ()

Jitka.007

Nejsem sportovní nadšenec, ale díky příteli se občas podíváme na sportovní dokument. Diego Maradona mě moc bavil! Neznala jsem ho, ani jméno, ale zhltla jsem ho. Výborně zpracované, příběh napsal život, profesionálně, krásná památka. ()