Geniální vynálezy (TV pořad)

Wicked Inventions

Dokumentární

Velká Británie, 2015, 30x25 min

• Hornet.CZ

40% / Bohužel tento pořad není očividně pro mne ačkoli se něj koukat dá tak u většinou tří předmětů (věcí) řeknou pouze za jakých podmínek to vzniklo a současný stav + jak to funguje, ovšem o tom co se dělo mezi vznikem a současností (tím je myšlen hlavně vývoj), tak o tom se zde prakticky nemluví a pokud tak velmi okrajově což mi celkem vadí, další věcí jsou dosti často opakující se výrazy při ukončení každé z věcí, které mě doslova sraly s tím se ještě pojí nesmysl o tom, že jde o věci používané každý den, jako opravdu nevím o tom, že by např. takové vznášedlo vlastnil každý, ba dokonce já ho nikdy v životě ani neviděl a jak to tedy může být každodenní věc?(9.2.2019)

Za výrobou běžných produktů, které využíváme denně se obvykle skrývá zajímavá cesta vývoje, historie i osudů. Dokument je koncipovám podobně jako mix How Stuff Works a How It's Made.(27.4.2017)

Některé díly výborné, jiné vyloženě nudné. Když ale přehlédnu ty nudné a vezmu v potaz přínos, hodnotím spíše kladně.(13.8.2018)

Fascinující svět vědy a vynálezů.(16.2.2019)