Reklama

Reklama

Hitlerův poslední rok

(TV film)
  • Francie 1945, la chute du reich (více)
Dokumentární / Historický
Francie, 2015, 2x52 min

Od vylodění v Normandii trvalo Spojencům 11 měsíců, než se jim podařilo Hitlera porazit. Byl to nejkrvavější rok celé války. (National Geographic)

Recenze (20)

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Za každý dokument,který ukáže pár nových záběrů bod navíc.Zde jsem jich viděl vcelku dost.Je to doopravdy jen taková kostra,souhrn,ve kterém jsou některé věci více a některé méně či vůbec.Do dvou dílů bylo jasný,že se to nacpat nedá.Pravda je,že Frantíci tyhle dokumenty fakt umí.Není to první,co je v barvě,ale i díky jednoduché mapě Evropy a tažení se záběry to dává ucelený přehled,ve kterém se nelze ztratit.Tedy i Bohdan Tůma co působil jako výpraveč šel kupodivu do ucha. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Precizně zrekonstruovaný dokument obsahující známé záběry i informace o postupu osvobozujících vojsk, plus další pasáže. Rozdělení Evropy vítěznými mocnostmi (nezájem Spojenců o osud států východní Evropy - "S Rusi si musíme podat ruku co nejdále na východě.") detailnější rozbor bezvýchodnosti režimem podvedeného německého národa, zoufalé vyzbrojování dětí, žen a starců, nebyly výjimkou i sebevraždy celých rodin či velmi silná část o důsledcích zvrácené politiky německého nacismu, jejíž zrůdný odkaz zůstal na duši lidstva jako temný šrám. Brutalita a nelidské zacházení, s nímž se setkalo civilní obyvatelstvo na východě, se v těchto letech přesunulo s Rudou armádou do Berlína, kde především bezbranné ženy a dívky zažívaly nevýslovné peklo. ()

Reklama

WolfIssen 

všechny recenze uživatele

Lehce podprůměrný dokument, který neustále dokola omílá i neověřená a nepodložená fakta. Počínaje například událostmi okolo tzv. malmedského masakru, přes strategicky nesmyslná spojenecká bombardování, popravy německých záškodnických komand, sovětské válečné zločiny, které nikdo nesoudil a málo se o nich mluví, až po diskutabilní Hitlerovu smrt. Jakoby jste si koupili starší, velice průměrnou knihu o shrnutí 2. světové války jen proto, abyste ji jedenkrát přečetli a měli v knihovně, ale nestáli o pravdivé, byť méně známé a nepropagandistické informace servírované světu po celých 70 let a nechtěli nahlížet za oponu. ()

Evander 

všechny recenze uživatele

Tento dokument je možné brát jako velice precizně zpracované, stručné shrnutí Hitlerova posledního roku života, jak již název napovídá. Naprostá většina záběrů se již objevila v dřívějších dokumentech, ale protože tento dokument opravdu beru pouze jako shrnutí událostí odehrávajících se v posledním roce Hitlerova života, nijak to dle mého soudu dokumentu na kvalitě neubírá. ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý vo svojich dvoch dieloch, si zobral veľké sústo. Vylodenie spojencov, oslobodenie Paríža, bitka v Ardenach, masívne bombardovanie Nemecka, obrovský útok Červenej armády z východu, oslobodzovanie koncentračných táborov, sebadestrukčná činnosť ustupujúceho Wehrmachtu, bitka o Berlín a finálna kapitulácia. Tento rad významných udalosti letom svetom sú pripomenuté v tomto dokumente. Množstvo materiálov je nových, získaných po otvorení archívov ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama