Concorde: Nadzvukový závod (TV film)

• Česko

Concorde, závod o rychlost zvuku

• Francie

Concorde, le rêve supersonique

Concorde: The Supersonic Race

Nova: Flying Supersonic

Dokumentární

Francie, 2018, 2x50 min (Alternativní: 54 min)

Thomas Risch

Dokument, kterému nemám co vytknout. Díky dvěma dílům více informací a řekl bych kvalitních informací. Zajímavosti, které jsem ocenil již zmínili kolegové v komentech přede mnou. Fanouškovi českých filmů by neměla uniknout nadčasovost názvu našeho vědeckofantastického (a také dle mého fantastického) filmu Ikarie XB 1. Nástupce Concordu by podle dokumentu měl či mohl, pokud se nezmění, nést název XB1.... Ještě musím říci, že tak před 20 lety, kdy Concord ještě létal, se mi příliš nelíbil. Jeho vzhled mi připadal takový děsivý. Jako nadšený technik a milovník designu jsem během let i díky několika dokumentům, tento názor změnil. Nyní mne fascinuje nejen technika, ale i design, který už nevnímám tak "pekelně", ale spíše mi připadá elegantní. Chtěl bych ho ještě vídat na obloze.(26.6.2019)

Dokument nemá chybu. Spousta zajímavých informací, včetně špionáže a srovnání se sovětským pokusem o civilní nadzvukové letadlo. Concorde se vyvíjel dlouho, ale výsledek byl jednoduše sexy.(20.5.2019)

Výborný dokument, který se nevěnuje jen technickým parametrům letadla. Zaujala mě sociální deviace britského obchodníka a světoběžníka, pro nějž byl čas peníze a jenž se stal na Concordu závislým a letěl 718 krát. Přitom jeden let stál přes osm tisíc tehdejších dolarů.(27.5.2019)

Pěkný dokument o krásném letadle. Oceňuju i nezaujaté informace o Tu-144. Zajímavá je informace o Kennedyho špinavé hře a osobní angažovanosti proti Concordu v USA.(20.5.2019)