Reklama

Reklama

F1: Touha po vítězství - Série 2

(série)
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2020, 5 h 58 min (Minutáž: 31–41 min)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Některá jména ze špičky Formule 1 teď jezdí pro nové týmy. Rok 2019 přinesl sezónu porušených spojenectví a obnovené rivality. (Netflix)

Recenze (24)

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Člověk skoro nedoufal, že by onu druhou vysněnou sérii dostal. A ono se stalo. Chvíli to ale trvalo. Než člověk zase najel na onen zvláštní styl vyprávění a přijímání příběhu skrze stáje a jejich jezdce než v rámci chronologie. Člověk to docení až skoro ke konci, kdy mu opět dojde, že v tom byla určitá gradace k nějaké pointě a podobně. Obecně vzato se skoro nedá říci nic extra špatného o tomto pokračování, ale i přesto člověka naštvaně určité flákačství, že o nějakých jezdcích se ani nedozvíte a musíte si to hledat přes Wikipedii, abyste věděli. V tomto bodě seriál naprosto zbytečně selhává, protože každý díl nemá snad více než 30 minut a přitom opomene tolik věcí, že je až stydno. Velká a zbytečná škoda- ()

Hanys_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V S2 už pěkně všechny týmy, zase tu není nouze o drama (přestupy, nevraživost mezi jezdci atd) a nečekané zvraty (neviděl jsem žádný závod toho roku). Pořád ale člověk musí mít na paměti, že kamerám ukážou jen to, co chtějí ukázat a řeknou jen to, co chtějí (můžou říct). Jenže je to fakt zase zatraceně skvěle natočené (sestříhané). 9/10 ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je zřejmé, že PR oddělení jednotlivých stájí i FIA pochopilo, že Netflix je pro tenhle sport gamechanger a vstupenka zpátky na vrchol. Jednoznačně tak přibylo momentů, kdy piloti i manažeři hrají pro kamery divadlo. Nicméně výhodou je, že se už podíváme i do zákulisí Ferrari a Merglu a také to, že když se podaří dokumentaristům zachytit rozkol mezi PR a realitou (Renault, Williams), jsou to furt strašně silné momenty. O střihové a dramaturgické vyzrálosti se už snad ani nemá cenu se zmiňovat, lepší sportovní seriál v současnosti neexistuje. Jak to funguje epizodicky i jako celá sezóna s jedním příběhem - tvůrci hraných věcí by měli sledovat a učit se. Wow. ()

seko0408 

všechny recenze uživatele

Predstavoval som si to trocha inak. Nechcem tvrdit ze serial je zly ale ! Nebolo by lepsie zobrat napr 5 timov, povedat nieco o ich minulosti, sucastnosti. Taktiez zobrat z tych timov oboch jazdcoch, predstavit ich a ukazat ich najvecsie preslapy a najvecsie uspechy v sezone. Dalsi rok spravit to iste s druhou polovicou timov. Mne napr. vadilo ze sa zamerali len na jedneho jazdca z timu a o druhom nepovedali nic aj napriek tomu ze bol lepsi, resp ze sa mu v sezone darilo viac. Cele casti venovane timom ktore su na chvoste pretekov a skoro nikoho nezaujimaju. Vo velkej cene napr. Nemecka sa toho udialo tolko a oni nam ukazali doslova omrvinku. Nie zle ale urcite nevyuzity potencial ! ()

campix 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Všichni zúčastnění asi pochopili, že tahle dokumentární série je pro F1 učiněnou spásou a tak se nám ve druhé sérii, které mapuje sezonu 2019 objevují i dvě vládnoucí stáje Ferrari a Mercedes. Nevidíme u nich zas až tolik pod pokličku jako u ostatních stájí, ale jejich přítomnost dává sérii punc kvality. Je asi evidentní, že sezona 2019 nebyla na události tolik výživná jako ta 2018, a tak ubylo trošku osudovosti a šokujících momentů, ale i tak se jedná o naprosto výbornou dokumentární sérii, kvůli které si snad tu F1 zase zapnu až se rozjede sezona omezená coronavirem. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama