Kudy kráčela smrt (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2019, 17 min

Pavel Dražan

Stanislav Motl

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Ja som si pozrel desiaty diel seriálu Kadiaľ kráčala smrť pod názvom "Vrahovia školu povinní". Ten opisuje posledné okamihy 2. svetovej vojny vo Valašskom Meziříčí, kedy už pod vplyvom euforii z víťazstva na Nemcami sa odohral strašný masaker, kedy 15 nacistických vojnových zločincov zabilo 56 mužov. Medzi nimi aj všetkých členov novo vytvoreného revolučného národného výboru. Medzi vrahmi boli aj 3 členovia Hitlerjugend so svojim veliteľom. Ešte deti Rudolf Malík, Alfred Mester, Gerhard Gebl pod velením Ericha Lancmana deň pred ukončením vojny zabíjali, utiekli z Československa, aby bez výčitiek svedomia žili svoj život v Nemecku. Obdobný kvalitný seriál bol natočený aj na Slovensku a uvádza sa pod názvom "História jedného dokumentu".(11.12.2019)

Epizody: 01) Vina seržanta Josepha O´Connora; 02) Ohnivá apokalypsa; 03) Město pod bombami; 04) Silnější než strach; 05) Smrtihlavové v bílých pláštích; 06) Deník Otto Wolfa; 07) Narozený jako vězeň...; 08) Svatý Gorazd; 09) Devět ztracených; 10) Vrazi školou povinní; 11) Rebel s duší básníka; 12) Krvavý Walter.(30.7.2019)

Šokující. Velmi mě to zaujalo, protože jsem z Tachovska, ale ve škole nám nikdo neřekl, že v blízkém okolí se stala taková tragédie. Opravdu šokující.(20.4.2019)