Žebřík 2018

(koncert)

Finálový večer a předávání cen z 27. ročníku hudební ankety ze dne 8. března 2019... Už 27. ročník Hudebních cen Žebřík je minulostí. Z finálového večera, který proběhl 8. března v plzeňském DEPO2015, si nejvíce cen odnesli Tomáš Klus, Marpo, Barbora Poláková a skupiny Lucie a Monkey Business. Zpěvákem roku je Marek Ztracený, nejlepší videoklip natočil Kapitán Demo. Tomáš Klus dosáhl na Album roku, a to díky nahrávce Spolu. Stejnojmenné turné bodovalo i v kategorii Akce. Tuto kategorii ovládl rapper Marpo, který se může těšit i z umístění mezi nejlepšími alby. Zpěvačka roku Barbora Poláková zaujala svým originálním videoklipem 2–8-5 a Lucie triumfovala se skladbou Nejlepší, kterou znám. (Česká televize)

slunicko2

Švih a šmrnc. Dramaturgie předávání cen výrazně předčí konkurenci. 1) Sledujeme koncert, kde vybraní performeři zazpívají vždy několik písniček. Vlastní předávání cen funguje jako malá krátká vložená vystoupení. Velmi sympatický koncept formální akt a nudné děkovačky obrovsky zrychlí a divácky zatraktivní. Pocit jakési uspěchanosti a až amatérsky působícího střihu mi nevadí, protože autoři vystřihli přesně to, o co nestojím a co doma stejně přetáčím._____ 2) Moderátorská dvojice 45letého Jakuba Koháka a 39leté Ivy Pazderkové působí lehce trapně, ale naštěstí jejich výstupy byly tak krátké, že než mi to začalo vadit, byli už pryč._____ 3) Zaujali mě 33letý šoumen Tomáš Klus, který si pořád hraje chvílemi na rockera (hrůza) a 72letý Vladimír Mišík v očividně dobré pěvecké kondici. ()