Série(2) / Epizody(12)

zdepapepa

Mezi Kingdom Scrolls z Dead Pixels, Mythic Questem z Mythic Quest a The Game z The Guild mi přijde, že poslední dobou víc koukám na někoho, jak hraje fiktivní hru než abych sám hrál skutečné hry. Dead Pixels má nejblíže právě k The Guild, jak už zmínil Gogo333. Z klasického sitcomového světa bych viděl paralely i např. k It's Always Sunny in Philadelphia nebo Seinfeld, protože chování postav bylo občas hodně šílené (častokrát jsem si říkal - aspoň že se tak nechovám... počkat, nechovám se tak, že ne? - což svědčí o tom, že seriál dělal někdo, kdo těmto věcem rozumí), Alison nevyjímaje. Zde bych rád dal vsuvku, protože na seriál jsem narazil víceméně jen díky tomu, že mě Charlotte Ritchie zaujala v seriálu You, tak jsem si vyhledal, v čem dalším hrála. Ale zpět k DP. Jakožto dlouholetý hráč mě in-game scény vůbec neurazily, naopak z nich seriál často těží komičnost. Probírané dějové linky byly super, hodí se, že stejně jako The Guild není složení postav naprosto homogenní. A i přes fiktivnost hry jako takové v seriálu byly často věci, se kterými jsem se osobně setkal. ()

Gogo333

Meg s kamarády hraje MMORPG a hře věnuje skoro všechen čas. Ráda by si ale užila skutečný sex a tak si vyhlídne v práci jednoho fešáka a přivedeho do hry, ten jako správný noob dělá blbosti, což se ostatním spoluhráčům moc nelíbí. V seriálu sledujeme protínající svět hráčů se skutečným světem (hraní hry při pilotování letadla) a jak hra ovlivňuje jejich vztahy. Seriál mi připomněl The Guild, který pracuje se stejným tématem. V DP vidíme postavy i při hraní hry (animace není nejlepší, ale docela rychle jsem si na ní zvykl a nijak mi nevadila). Seriál je plný narážek na vše možné. Postavy mě zaujaly a při sledování jsem se dost bavil, což jsem po prvním dílu ani nečekal. 70% ()