Our Godfather

Dokumentární

Velká Británie, 2019, 93 min

Lars Skree

Hodně povedený dokument o leadrovi italské mafie.(17.9.2019)

• Disease

Vcelku nudně zpracovaný dokument, některé rodinné momenty byly k nepřežití. Kdyby to mělo tak 50 minut, bylo by to adekvatní vzhledem k informačnímu obsahu.(15.10.2019)

Špičkový dokument o Tommaso Buscettovi, který jako první nejvyšší boss mafie prolomil omertu a svědčil v roce 1986 v procesu s pětisty mafiány cosa nostry. První polovina dokumentu je o Buscettovi , a jeho cestě na stranu zákona a druhá polovina je životě v programu na ochranu svědků. Tvůrcům se podařilo dělat rozhovory s manželkou a dětmi, kteří poskytli z daného období opravdu unikátní domácí videa, jak takový život, kdy celá famílie každé tři roky musela měnit domy a jména , to je unikum. Dokument dobrý, ale letos měl premiéru film První zrádce, který ten slavný proces přenesl do filmové podoby, takže na to se těším.(13.9.2019)

• scharkan

Polovina dokumentu bezobsazne homevideo. U hlavni postavy uplne pominuta jakakoliv jeho kriminalni minulost. Naopak je vykreslena jako jediny cestny clovek a neboha obet mafie. Minimum zajimavych informaci z jeho svedectvi. Na wiki jsem se toho dozvedel vic. Spis nez dokument o prvnim svedkovi z rad mafie je to takový portret jednoho taťky.(29.7.2020)