Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (1 896)

plakát

Tohle bude bolet (2022) (seriál)

Pardon, ale nějak blbě se mi píše poněvadž mi tady neustále padají kapky přes monitor. Jestli to není tím, že mi slzí oči!? Britský humor miluju, ale tento seriál je tak nějak víc než  černohumorný ba co víc je přímo srdceryvný. Nevím jak dalece jsou podmínky v našich státních nemocnicích stejné jako v Británii, ale mám pocit, že u nás to je o hodně lepší, ale co já vím? Rozhodně nevím nic o tom, že by u nás páchali každý měsíc lékaři sebevraždu. A že mají menší plat než automat na parkovišti před nemocnicí? Každopádně je to opravdu silný počin a ukázka jak fungují státní a potažmo i super drahé soukromé nemocnice, kde sice mají doktoři i klientky veškerý komfort za který si fest zaplatí, ale když jde do tuhého, tak je nakonec musí odvézt do státního páč tam jsou připraveni na vše... No bylo to opravdu hodně silné, syrové, surové a smutné s opravdu malou ( fuckt malou) kapkou humoru...Za mě smutnonadějných 95%

Zimní prázdniny (2023)

Tohle jsem potřebovala vidět. Úplně obyčejný, přitom hluboce lidský, místy dojemný příběh s jemným humorem a kapkou smutku. A tento koktejl se podává během zimních prázdnin, kdy uvíznou tři polámané lidské duše ve zcela prázdné a nevytápěné soukromé škole (sic!). Co bylo dál...? Na to se musí podívat každý sám a že to stojí za to. Za mě okouzlených 90% P.S. Alea iacta est....a překročit Rubicon to je v životě potřeba.

Garfield ve filmu (2024)

Předně podotýkám, že hodnocení je dle mého človíčka a myslím si, že tak by se to mělo i brát páč je to film primárně pro děti. Bylo to vtipné včetně hudby jako např. mission imposible a top gun, narážky na Toma Cruise bez dubléra a videa roztomiloučkých koťátek. Já osobně bych dala méně procent, ale človíček řekl 85%, tak prostě tak. Za človíčka 85%

plakát

Málo mě znáš (2024) (seriál)

Konečně někdo ( Tomáš Klein) natočil něco skutečného o a ze života Ivety. Přiznám se, že i já jsem před těmi 10 a více lety byla už znechucená a vlastně i znuděná tím bulvárním pohledem na ni a říkala jsem si, koho to zajímá vždyť si za to může sama, je trapná a bez špetky sebeúcty. Seriál Iveta mi to jen potvrzoval a hlavně nebavil. Ovšem tento dokuživotfilm mi konečně otevřel oči a já prohlédla. Najednou jsem JI pochopila. Díky jejímu nešťastnému!? výběru partnerů a spolupracovníků vlastně vůbec neměla šanci. Je smutné, že na to většina lidí i kritiků přišla až 10 let po její smrti. Nechť se toto dílo stane Mementem mori pro všechny další umělce s křehkou duší...Za mě zasažených 85%

plakát

Robert De Niro: Mlčení jako zbraň (2023) (TV film)

Je to můj filmový bůh a viděla jsem 90% jeho filmů. A víc nemám co dodat, jeho je třeba vidět a vnímat...Za mě respektovaných 95%

plakát

Muž na vrcholu (2024) (seriál)

Možná pokus jakože boj o moc , ale hodně nepovedený. Ani nemám co napsat...Konec je k po*rání. Za mě promarněných 55%

Pozůstalá (2024) (seriál)

Bože chraň nás od zlého a hlavně od korejských pokusů o mystery-krimi-psychodrámo-thriller evropského střihu, který napsal nejspíš absolvent zvláštní filmové školy. Tak stupidní, nudný a směšný seroš, aby jeden pohledal. Nejdříve vás 4 díly tahají za fusekli s hrozným tajemnem, aby náhle v 5 díle všechno vyblili najednou a 6 díl ten je nejtristnější, asi jenom potřebovali natáhnout čas. Bylo to tak příšerné, že jsem na monitor křičela jestli to myslí vážně ovšem ten mi samozřejmě neodpovídal a tak jsem vydržela až do trpkého konce, protože vždy opouštím loď jako poslední. Až budu mít chuť příště sledovat něco z Koreje a na začátku někdo zdědí hřbitov, tak vezmu nohy na ramena a budu zdrhat co nejdál to půjde... Za mě výsměšných 25%  P.S. Přitom znám spoustu úúúžasnýýých korejských filmů např. nebožtíka Kim-Ki-Duka, ale tento paskvil k nim rozhodně nepatří.

Kaskadér (2024)

WTF!!! Jsem naprosto nadšená, vystřelená do vesmíru filmového zážitku a dokonale vybrané hudby. Celou dobu jsem si to v kině užívala se svým človíčkem a asi 10 lidmi a vůbec mi to nevadilo (že jsme tam skoro sami), protože jsem mohla mluvit a smát se nahlas, zatančit si v sedadle a dělat sprostá gesta z filmu...Normálně mi to nastřelilo krev do žil a když jsme odcházeli, tak jsem tančila po schodech a dělala kraviny jako puboš. Byla to šťavnatá poklona neviditelnému Povolání: kaskadér  o kterých se běžně filmy netočí a základní romantická linka mezi Ryanem v roli kaskadéra a Emily je naprosto chemicky neuvěřitelně uvěřitelná . Raději to ukončím páč ty superlativy ze mě stříkají ještě teď v 0:30 hodin. Za mě výsostně užitých 100%

Šógun (2024) (seriál)

Nová verze pro mě již kultovního seroše Šogun z roku 1980. Je to modernější ovšem mému srdci bližší je ten původní s působivější japonskou výslovností a mimikou, která je v tutok nové verzi dost upozaděná a přizpůsobená zápaďáckému světu. A Richard Chamberlain v hlavní roli se mi tedy líbil podstatně více než Cosmo Jarvis, nemůžu si prostě pomoct. Pro nové a neznalé diváky to, ale určitě bude úchvatná záležitost. Za mě nově  objevených 85%

Sobík (2024) (seriál)

TVL to byla emocionální nálož a přitom to začalo, tak nevinně...Joo, když se potkají dvě poškozené a zraněné lidské duše nemůže to skončit dobře. Tolik obě touží po pozornosti a lásce až se navzájem zničí. Bravurní herecké výkony hlavní dvojice mě na jednu stranu rozesmávaly, aby mě vzápětí doháněly k pláči...šílenství...a mrazení v zádech. Ty scény zneužití a následných výčitek a pocitů bezcennosti byly prostě tak strašně silné, že se to až nedalo vydržet. A ten naprosto bezútěšný konec kdy zneužívaný začne zneužívat ( pro ty co nepochopili konec) to bylo drsný. Klobouček pro Richarda Gadda za tu syrovost a kupodivu NTFX za to, že to podpořil a nechal natočit ( i když je to spíše výjimka). Za mě naprosto konsternovaných 95%