Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor

Recenze (1 699)

Dobrou, mámo (2014)

Hmmm, tak to je hodně slušné psycho. Viděla jsem nejdříve ten shitoidní americký remake, který nemá s tímto filmem a jeho atmosférou vůbec, ale vůbec nic společného. Totok je opravdu dokonalé, temné (doslova), tiché a bubákoidní. A poselství? Všechny matky světa, vyserte se na plastiky a milujte své děti poněvadž jinak to většinou špatně dopadá...Za mě 90%

Blondýnka (2022)

Oh...My...Got...!!! Myslela jsem si, že o Marylin vím všechno, ale ne nevěděla. Byla celý svůj krátký život pořád malá holčička ovšem uvězněná ve velmi ženském těle, která čeká na svého absentujícího otce a tak jej hledá ve svých partnerech, milencích i manželech a nikdy jej nenalezne. Už jen toto by byl nápor na psychiku, přidejme si k tomu silně šovinisticko-prasácko-machistické americké prostředí 50.-ých let, pak pár potratů, samotu a máme tady megakotel emočního strádání už u tak psychicky labilní křehké ženy, která měla paradoxně tu smůlu, že se stala sexsymbolem a tak ji nikdo nebral vážně. Co mě ovšem úplně zabilo, tak závěrečná scéna, kdy ji přijde balíček s plyšákem a vzkazem od mrtvého přítele, že dopisy od...( nebudu prozrazovat). Akorát si nejsem jistá, jestli ji chtěl uchránit od marného čekání nebo to byla nějaká jeho zvrácená hra. Natočeno je to úchvatně, novátorsky a nervy drásajícím způsobem až mě místy bolelo břicho.  Rozhodně jsem ráda, že to nenatočil nudný uspávač hadů T.Malick, protože žádný jeho film jsem neviděla do konce. No a co říct k výkonu Aničky? Vzmůžu se akorát na fenomenální!!! Ona totiž Marylin ani Normu nehrála, ona se jimi prostě stala! Opravdu velký klobouček. Za mě 100%

plakát

Zmizení v Lørenskogu (2022) (seriál)

Vzhledem k tomu, že je to pořád živý případ s neuzavřeným koncem, tak je logické, že žádné rozuzlení nemá. Zajímavě a netradičně natočené krimi, které ovšem bez konečného řešení ztrácí na síle ovšem tím více přidá na divákově frustraci. Jo a bez těla není vražda ani vrah...Za mě 75%

plakát

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Ty voleee a to bylo jako co?! Chápu, že Skandinávci dělají vše pro dítě i kdyby je měli vyrvat z rodiny a narvat je do jiné, ale TOTO?! A proč Holanďani? A ku*va proč se to vůbec natočilo a o čem to vlastně je?! Pokud to měla být nějaká alegorie, tak Já jsem to vůbec nepochopila a pokud to měl být "opravdový" horor, tak byl úplně blbý, protože to nemá vůbec žádnou logiku. Jako, že jenom proto, že si nám to dovolil?! ...Za mě 65%

plakát

Parfém: Příběh vraha (2006)

Viděla jsem to už před 13 lety a zůstala jsem z toho paf! Teď jsem si to znovu oživila a je mi z toho hnusu opět špatně. Ta špína, smrad ( to jediné si musí jeden ňák domyslet) a nechutnost doby je naprosto fenomenálně natočená a přenesená přes obrazovku. Je to prostě epický příběh, který si každý přebere po svém. O jiném filmu jsem to nikdy neřekla, ale TOTO je prostě majstrštyk! Tu je všechno naprosto dokonalé, herci, kamera, kostýmy, děj, střih, je to prostě uauuu....Jediné co mě , ale fuuuck!!! sere, že nemůžu cítit tu fenomenální VŮNI !!! Za mě 100%

plakát

Generation Kill (2008) (seriál)

Tak Generace zabijáků jsou hodně neučesaný seroš. Avšak právě proto, že je tak rozcuchaný, tak mě to vlastně bavilo. Je to zase jiný pohled na válku, tentokrát očima reportéra, který psal o tom co viděl. A nebyl to hezký pohled, ovšem jak může být vůbec pohled na válku hezký, že?! Takže žádné Bratrstvo neohrožených, Četa, Ryan, Jestřáb, Krigen atd. atd. Možná trochu Hlava 22, ale hodně po svém. Ty zelené bezmozky tu jsou ztvárněny naprosto geniálně a já se jenom divím, že takové lopaty někdo někdy někde neodprásknul. Za mě 95%

Katolická škola (2021)

Tak takhle blbě natočenou věc podle skutečnosti, aby jeden pohledal. Je to naprosto roztříštěné a hlavně úplně debilně poskládané a všechno důležité se jeden dozví až v závěrečných titulcích. To si taloši asi udělali z lidí prdel! Takhle si zprostředkování dramatického, brutálního boje o život, představuji jinak. A nejhorší na tom všem je, že závěrečné titulky už asi nikdo nečte. Jenom díky nesmyslnému ději dávám 50%

Bohémové (2005)

Omlouvám se všem lidem na celém světě + všem LBTQRSTUP + a=mcěščř na druhou ( nenašla jsem požadovaná číselná tlačítka), ale tento muzikáloš si mě prostě nenašel. Nic proti jakýmkoliv skupinám jakéhokoliv vyznání, ale u mě se to prostě minulo účinkem. Pardon. Za mě 45%

plakát

Bejval sem slavnej (2022)

Obecně mám ráda hudební filmy a většinou jsou skvělé. I když... I když některé ne a tento se k nim zrovna zařadil. Nebyla to žádná šupa, ale jako slušná oddechovka to splnilo svůj účel. Za mě 65%

plakát

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera (2022) (seriál)

Fuj, to byl, ale hnusný seroš! Hnusný co se týče obsahu a hlavní postavy. Dívat se na ten hnus bylo pro mě utrpením a vlastně ani nechápu proč jsem se na to dokázala dívat. Asi to bylo dobře natočené, taková anatomie a pitva myšlení jednoho monstra, ale v podstatě mi vlastně vadilo, že se na to dívám. Nevím proč, ale celou dobu mi bylo proti srsti, že sleduju zvrácené situace a chvíle toho zmetka, který občas působil jako predátor a občas jako chudáček. A to je na tom celém to nejhorší. Takové monstrum si vůbec nezaslouží, aby o něm byly točeny filmy nebo seroše. Na tohohle zmrda by se mělo hlavně okamžitě zapomenout a nevzpomínat na něj jakýmkoliv způsobem!!! Za mě 85%