Diana, královna srdcí (TV film)

Diana

Diana, kráľovná sŕdc

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 1998, 90 min

Ak toto dielo radíme čisto medzi dokumentárne, podľa môjho názoru sa jedná o najkrajší a najlepší dokument. Svet ju poznal len 16 rokov, ale plakali za ňou milióny ľudí. Ja som nebol výnimkou. Jej pohreb sa pamätá navždy, vo svojom mladom veku som dovtedy nevidel nič dojímavejšie, než bol pohľad na jej rakvu na koči, ktorú ťahali kone. Jej životný príbeh bol ako z filmu. Bola nádherná, známa, vplyvná, obľúbená....bola to princezná no i tak žila po boku princa Charlesa smutný život. Jej humanitárna pomoc celému svetu nemala hraníc. Bojovala proti AIDS, proti vojnám, navštevovala nebezpečné oblasti, pomáhala ťažko postihnutým ľuďom, odpisovala na dopisy svojim fanúšikom. Nie nadarmo sa jej hovorilo Kráľovná sŕdc. Je neuveriteľné, že si získala srdcia toľkých ľudí. Osobne ma žiadna smrť takto známej osoby alebo celebrity do dnešnej doby ešte nezasiahla. Veľmi ma mrzí, že už nikdy sa neobjasní zavinenie jej smrti. Osobne si myslím, že jej smrť nebola náhoda. Mám ju veľmi rád. http://www.youtube.com/watch?v=v-EVjyDmeNc 100%(30.4.2011)

• Conriocht

Akoby niekto povedal, tento film je hovno o hovne. Hlúpe, nudné, naivné, zbytočné. Bol by som inak naozaj veľmi rád, keby páni a dámy z Britských ostrovov už nejako prehltli svoj post-imperiálny komplex a prestali produkovať takýto propagandistický brak o kráľovskej rodine a jej členoch. Ako zarytý republikán jednoducho jebem na nejakých prešľachtených panákov, ktorých riť v konečnom dôsledku smrdí rovnako ako tá moja, a taktiež sa necítim poddaným jej veličenstva, na ktoré jebem dvojnásobne. Už ma fakt nebaví počúvať v spravodajstve o narodení členov kráľovských rodín alebo že nejaký kráľovský prd niekde bol a niečo bezduché povedal. No ja neviem, to sme až takí malomeštiaci, že musíme aj toto vedieť, musíme to oznamovať v médiách a musí nám v konečnom dôsledku padať sánka z takýchto panákov? Čo tak točiť a pozerať životopisy o veľkých osobnostiach slovenského a českého národa, ktoré predčia všetky kráľovské rody dohromady? Vyzerá to asi tak, že ostatné národy sú menejcenné lebo nemajú svoju Dianu, panovníka a monarchistické zriadenie. Diana bola v skutočnosti nikto, podobne ako zbytok kráľovskej rodiny, v ničom nevynikala, nič prevratné nedokázala (samozrejme že trepem, dokázala ohromne veľa pretože bola princezná!), bola slušne povedané blbá, motala a ponevierala sa po svete za peniaze daňových poplatníkov a robila pseudocharitu, ktorou si riešila svoje osobné mindráky (ak bola až tak úprimne charitatívna potom to mala robiť bez PR a v hábite Matky Terezy). Môj odpor však nie je zameraný ani tak voči morálnemu gýču Diane, ale skôr voči kultu, ktorý je okolo nej umelo vytvorený a propagovaný aj touto sračkou. Točiť film o niekom bezvýznamnom je len plytvanie peniazmi a materiálom, a pozerať film o nikom je zase plytvanie časom. Vivat Oliver Cromwell and fuck the royal family!(25.6.2015)

Moje hodnotenie nemôže byť iné ako subjektívne, nakoľko som bola v čase jej pohrebu v Londýne. Nemôžem zabudnúť na tie masy ľudí skutočne zdrvených jej smrťou. Zrejme bola skutočne silnou autoritou, jej pomoc v oblasti humanity je obrovská a nebolo to len o okázalosti a robení si reklamy na úkor biednych a chorých.... z dokumentov to len blázon nevidí, že to bolo úprimné, tá ženská to fakt tak cítila! Manželstvo s Charlesom.... nuž ušatý pokrytecký "tampon v Camillinej pošve" nie je ktovieaká partia, to mala hotové martýrium. Proste tento človek má právo na našu úctu, aj keby sme boli odporcovia monarchie. Dokument toto všetko vystihuje, takže má všetky hviezdy na nebi vrátane Diany.(30.4.2011)

Na ten den, kdy se ta tragédie stala, asi nikdy nezapomenu. Bylo mi 12 let a končily prázdniny. Najednou z čista jasna, mě z té letní nudy doslova "vyvedly" zprávy v televizi, kde tu strašlivou událost řekli. Vím, že se pak objevily spekulace, že skutečná Diana v autě nebyla. Lidé se domnívali, že princezna chtěla takto zamaskovat svůj útěk. Bohužel, šlo jen o výmysly. Ač jsem byl poměrně malý, tak mě princezny bylo strašně líto. Dodnes na ni vzpomínám. Byla krásná, sympatická a měla příjemné vystupování.(4.7.2010)

Také si pamatuji jak Česká televize vysílala v přímém přenosu Dianin pohřeb,bylo to hodně emotivní.Radostné i smutné okamžiky, takový je život a takové je tu vzpomínání těch, kdo žili v její blízkosti, nebo měli to štěstí někdy se setkat a osobně poznat princeznu Dianu, jednu z mnoha vyjímečných žen,která tu po sobě zanechala nesmazatelnou stopu. Diana měla nádherný úsměv a ten úplně nejkrásnější na její tváři je tu zachycen na záběrech,kde tráví volné chvíle se svými dětmi.(21.8.2013)