Shedom

Čakala som trochu viac od dokumentu o mojom obľúbencovi... Klasický dokument zložený z rozhovorov s hercami a tvorcami 3 jeho filmov (Badlands, Days Of Heaven, The Thin Red Line). Samotný Malick, hoci je v zozname hercov, sa tu podľa očakávania neobjaví (ak aj áno, tak to bola nejaká rýchlovka, keďže som ho nezaregistrovala) a naďalej ostáva verný svojej povesti extrémne plachého a záhadného fantóma :), ( niekedy rozmýšľam, či ten chlap vôbec existuje ). V podstate toto všetko a taktiež jeho fascináciu filozofiou a všetkým živým - prírodou, môže všímavý divák vydedukovať už z jeho tvorby, nič prevratné, okrem zopár perličiek, sa nedozvedáme. Osobne ma najviac zaujali výpovede Seana Penna a Jima Caviezela - totiž, uvedomila som si, že keby sa tí dvaja v reáli ocitli spolu v tej dobe na Guadalcanale, možno by sa správali a mali medzi sebou vzťah takmer identický ako vo filme. Ich postavy im boli šité na mieru. A ešte ma prekvapil v civile zvláštny a na mňa možno trochu čudácky pôsobiaci Koteas :). ()