Spongebob v kalhotách - Série 1 (série)

Animovaný / Komedie

USA, 1999–2000, 7 h 44 min (Minutáž: 23–24 min)

Komentáře uživatelů k sérii (1)

MOŽNÉ SPOILERY: Myslet si, že Spongebob je určený výhradně pro děcka, je naprostá blbost. Ačkoliv se tam dějou fakt absurdní voloviny, samotný základ postav je spíš smutný. Spongebob je "hlupák" s děckým "syndromem", kterého zneužívá Krabs pro zisk peněz, Sepiak je pesimista, sklíčený průměrným životem a má sen a touhu, stát se uznávaným umělcem, Garry, jež reflektuje povahu kočky (líná, provokativní, arogantní, inteligentní a starostlivá), Plankton, kterej je spíš zoufalec a žije osamotě a proto žije v nenávisti, nebo i Patrick má - i přes hloupé vykreslení, svoje momenty a dokáže mile překvapit. Snad každá vedlejší postava představuje, nám lidské vlastnosti a spoustu dílů ve mě vyvolalo emoce. Jako nejlepší díl považuju Jellyfish Jam - s medúzou tancovat do rytmu trance hudby, prostě nářez a tady musel rozpočet bejt utopený ve správných drogách. Dabing je v originálu naprostá lahoda a Garryho mňoukání je roztomilé. Nenudil jsem se ani chvilku. Ještě ikonický moment, byl tanec elektro-boogie Sepiaka, to jsem se dusil smíchem. Spongebob je ještě lepší, než kdykoliv předtím - důvodem jest, moje dospělejší vnímání všech postav a jejich osudovost, mixlá s psycho absurdnostmi a luxusní architekturou, toho městečka. Miluju ten lahůdkovej a až...námořnickej soundtrack. Spongebob je správná droga pro negativní nálady.(10.10.2018)