Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní

Recenze (1 528)

plakát

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Už teraz sa teším na nový top gun. Očakávania su veľké, čo som čítal tak zatiaľ najlepsi film roka. Jednotka bola dobrá tak som zvedavý. Aj tie percentá poriadne vysoké. Ale teraz späť k tomuto filmu. Cruise predviedol parádny výkon pilota a mňa to bavilo. Mal on vôbec nejaký zlý film, zrejme ani nie. 4*

Seveřan (2022)

Toto sme mali vidieť v kinosále. Aj keď, artový prejav bolo cítiť. Hviezdne obsadenie a úplne skopírovaný príbeh z videohry ac valhalla od Ubisoftu. Efekty a bitky pekné na to že to mal byť historicky film a tie ja veľmi nemusím aj s popcornom doma bavilo. Čudujem sa ako mal severan na databaze aj 93%, hodnotenie s číslom 13.100 ale vyšlo pomerne dobre. Cieľ tento rok jasný, dať 15k hodnotení. Snád sa to podarí. 4*

Čarodějnice (2015)

Schválne som si ešte pred severanom pozrel tento Eggersov výtvor ktorému som dal v minulosti jednu hviezdičku. A hodnotenie nezmením ani teraz. Zas taká katastrofa to nebola a herecky výkon Anny Taylor Joy plus slovensky dabing na hbo max vytiahol hororový artový skvost aspoň na podpriemer. 2*

plakát

Démoni Krakova (2022) (seriál)

Poliaci ukázali ako nemá vyzerať fantasy horor. Nie žeby ma démoni krakova nechytili. Ale postavy a ani dej nezaujal. Tak ťažko hľadať nejaké pozitíva. Možno len dabing a osem epizód ktore zbytočne tento seriál nenatahovali, veľká slabota. 2*

Advokát (2022) (seriál)

Zaujimavý seriál ktorý má síce až 10 epizód ale za to kvalitný cz dabing , čakal som nejakú nudnú súdnu drámu. Advokát prekvapil, no neponúkol veľa, jeden z mojich posledných seriálov na netflixe tento rok. Ešte čakám na stranger things a služba u mňa zrejme končí. 3*

Vikingové (2013) (seriál)

Konečne som dorazil vikingov a musím uznať že prvé dve série boli veľmi dobré. Potom už iba neškodný priemer a ani tá posledná séria ma nepresvedčila na lepšie hodnotenie. Samozrejme to niekto porovnáva z GoT, ja ešte nemôžem. Nakoľko som nevidel všetky série ale Vikingovia boli dobrým seriálom s výborným vizualom a perfektnými postavami. Určite lepšie ako ich tohtoročný spin off, valhalla. 3*

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Nová marvelovka dopadla výborne. Ešte lepšie ako prvý Strange. Raimi ukázal že stále ešte vie režírovať tieto komiksovky. Plus tie hororové scénky veľmi vydarené vidno tam ten rukopis režiséra Evil Dead. Celé mi to ale prišlo zdlhavé podobne ako tretie zvery. To by nevadilo lebo Wanda pardon Scarlet Witch a zombíci to vynahradili. Aj keď povinné lgbt ako pri Eternals, dve matky to zabili a postava ameriky bola úplne zbytočná, človek sa aj strácal pri niektorych scénkach ale efekty neskutočne premakané. Odchod z kina ako vždy v tomto roku pokojný. Len pre zaujímavosť potvrdilo sa že pred filmom dávaju trailer na nového Avatara, dokonca s dabingom. Ale veľa teda neukázali. 5*

Pán času (2005) (seriál)

Doktor Who alebo aj pán času bavil, nemôžem povedať že nie. Britské seriály sú niekedy vydarene a rovnako ak by nemal toľko serii možno by som ho dal komplet. Kto má rád sci-fi a ešte nevidel tak ako ja. Odporúčam všetkým. Strata času to nie je. Aj keď tie novšie série nejako postrácali percentá ale to sme si na tejto databáze už nejako zvykli. 4*

Ztraceni (2004) (seriál)

Seriál možno mal svoje čaro v dobe vzniku a v prvych epizódach. Prvýkrát som sa asi stretol s dvoma pilotmi. Epizódy poriadne nadhodnotené. Určite to má svoj fanúšikovský základ ale ja k nemu nepatrím a ani nebudem. Priemer. Čakal som viac a hlavne nejaké to napätie. Ktoré neprišlo. Aspoň nie v prvej serií. 3*

Ozark (2017) (seriál)

Seriál ktorý mal svoj úpadok. Je pravdou že tie epizódy už boli pridlhé a nudné. Pritom Bateman a ostatní herci boli v pohode a zahrali svoje maximum. Čakal som od zaujímavého námetu určite viac aj od samotného záveru. Aspoň dabing ale určite ozark nepatrí k tomu najlepšiemu čo streamovacia služba netflix ponúkla. 3*