Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Horor

Recenze (1 123)

plakát

Starosta Kingstownu - Série 2 (2023) (série) 

Nehorázná sračka. Takhle zpackat zajímavej charakter Roberta (swat lídr), to fakt chce mít talent. Nuda, katastrofální dialogy a utahanej děj. Walking dead syndrom. Každej musí říct "fuck" v každý větě, je to absurdní.

plakát

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál) 

Těšil jsem se na temnej, detektivní a psychologickej thriller a dostal jsem pouze kompilaci over the top přehrávání. Vůbec se nedostavil pocit nějaké izolace či osamocení a bylo mi ukradený co kde kdo s kym jak proč. Scéna pohřbu kdy cápek leží na té rakvi, která jede dolů a nahoru je ikonická a zabila pro mě celej seriál. Po čtyřech dílech nemám zájem pokračovat.

plakát

Na seznamu smrti - Pomíjivost (2022) (epizoda) 

Prototyp inovativního konceptu, kterému chyběl k dokonalosti jen větší důraz na syrovost a detaily. Takhle si představuju pořádnou evoluci akčního žánru.

plakát

Nespoutaný Django (2012) 

Šťavnatě krvavé průstřely, namíchané v syrovém westernu s lehkou over the top svérázností, kterou neumí nikdo tak dobře jako Tarantino. Film působí daleko víc dobrodružně a díky velkému důrazu na detaily, je i chronologický styl vyprávění hodně výživný, protože to právě těží z těch detailů, které Tarantino vesele roznáší pomocí dialogů, audiovizuálních vrstev či charakterních vlastností zdejších postav. Všechno to dění působí tak přirozeně, autenticky a hodně organicky, jako snad v každým jiným filmu Quentina. Ačkoliv pracuje se svými trademarky a schématy, tak delikátně je tvaruje a přináší vždycky ve svěžím zápalu. Hlavně na konci filmu jsem měl pocit skutečného vysvobození, vzhledem k tomu jaké téma film zrcadlí. Jak jinak: špičkové herecké výkony, to prostě nemám co vytknout, ani dialogům. Jediné mínus jsou asi dvě písničky, které mi k té době vůbec nepasovaly do té atmosféry, ale to je fakt drobnej detail, zbytek muziky výborně ladil s tim děním kolem. Každej film s Tarantinem je ojedinilej zážitek. Jeden z deseti tisíců, slovy klasika...

plakát

Beomjoidosi 2 (2022) 

Zábavné, ale potom už nudné, protože to není ani moc temné a není zde prostor pro to abych se bál o hlavní charaktery. Audiovizuál bomba, typické u Korejců, bitky tvrdý... nevim, opakoval bych se. Takovej ten typ filmu, kterej kdyby nevznikl, tak bych ani neměl pocit že by nějak chyběl. Průměr, není zde žádná scéna která by fakt vyčnívala nad podobnými filmy.

plakát

Top Gun: Maverick (2022) 

Top Gun je určitě film roku z několika důvodů. Sequel kterej je natočen někde 30 let po originu a ve všech ohledech ho převyšuje. Pokud jste neviděli první film, tak vás drobné flashbacky představí s charakterama a jaké sázky jsou ve hře. Tom Cruise všude hází stylové úsměvy, ale jakmile se odkrývají LIDSKÉ CHYBY A OMYLY hlavní postavy, jeho dramatickej výkon je fantastickej aniž by řekl jediný dialog. Revoluční audiovizuál a práce se střihem jsou doufám novou normou ohledně toho jak točit filmy, po všech stránkách precizní a hlavně syrová záležitost. Není zde žádná nucená politika, žádnej nucenej patriocismus, pouze boje s osobníma démonama a jak se vypořádat s jejich následkama. Maverick je rozhodně fyzická záležitost, bohatá na emoce a vášnivostí k filmovému žánru. Nenapadá mě co bych vytkl, spíš mě mrzí že to netrvalo další hodinu navíc.

plakát

Denní směna (2022) 

Naprostá jízda od začátku do konce. Bohatej děj, dost velkej důraz na vrstevnaté charaktery, oku lahodící vizuál s pestrým výběrem exteriérů a interiérů, tvrdá kaskadeřina, nespočet výborných hlášek a dialogů, a nepolevující tempo. Každá scéna působí fakt unikátně, živě a především zábavně. Potěšilo cameo Adkinse a jeho naprosto šílený salta a kopy z otoček s jeho novým esé přízvukem. Day Shift je ultimátní filmovou zábavou, je to pestré na nápady a vášnivé po všech stránkách. Žádná hluchá místa. Kvůli tomuhle koukám na filmy. Soundtrack je nadupanej. Nemám slov, dlouho jsem se tak královsky nebavil u filmu s tím jak volně a zábavně působil.

plakát

Ray Donovan: The Movie (2022) 

Po posledních třech sériích, které krom Lieva a vývoj Donovana, působili brakově, jsme se dočkali filmu, kterej přirozeně uzavírá celé dění. Tvůrcům se podařilo posunout character Raye dál a díky fenomenálním flashbackům, dostává celé to pozadí kolem Raye a Micka novej rozměr. Ten konec je temnej, odvážnej a potěšila i jedna výborná akční scéna se surovou bitkou a solidní kaskadeřinou na kapotě auta. Bylo to emocionální, výživné a kdyby udělali tvůrci osmou řadu tímhle stylem, byl bych nadšenej. Bylo to atmosférické, melancholické a nepůsobilo to over the top. Vůbec mi ani film nepřišel chaotickej, ale přirozeně se doplňovala přítomnost s minulostí. Tleskal jsem po konci filmu.

plakát

Zatím spolu, zatím živi (2010) odpad!

NUDÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Absolutně nelogický, předvídatelný a je to jen kompilace over the top akčních scén. Bitky, přestřelky jsou podprůměr. Je jedno, že to je přehledný, ale už mi fakt lezou krkem ty rádoby agenti a speciální jednotky, jež NIKDY netrefí hlavního hrdinu. Z principu nechápu že postava Cruise byla tak speciálně top vycvičená, když vychází z agentury neschopnejch idiotů. A stejně se oboum postavám NIKDY nic nestane. VŽDYCKY se ze všeho dostanou a samozřejmě, že kolikrát mimo záběr. Působilo to lacinně. Po hodině jsem to vypnul. Navíc přestřelky jsou PG13 takže zde necákne ani krev, tím pádem je tak polovina akce otupená.

plakát

My (2019) odpad!

SPOILERY: Jeden z nejstupidnějších a nejtrapnějších filmů, co jsem kdy viděl. Naprostá kompilace easter eggů na filmy a hudební hity, jumpscarů a nesmyslných vrstev, splachující tenhle paskvil do spirály domněnek, které divák musí aplikovat, protože jak režie, tak scénář neumožní ani náznak nějaké logiky či něčeho srozumitelného. Miluju abstraktní umění, ale nepotřebuju aby mě někdo tankoval každých deset minut něčím co je over the top a absurdní jen pro tu potřebu, aby to tak bylo. Celé to směřuje jen k tomu aby Slipknoti v červené kombinéze se mohli držet za ruce a tvořit nějakou... hranici??? Musím uznat, že se jedná i o solidní skládku různých sportů, jakožto baseball, parkour, golf a o kvalitní skřeky, díky kterým se Oni umí dorozumět (nicméně mimo jakoukoliv nápovědu pro diváka, na sebe hulákají z dvaceti kilometrů od sebe). Plot armor pro hlavní postavy zde eskaluje do takových dimenzí, že hlavní... hrdinka? nemusí krvácet, natož se bát o její život. Respawn červených opět funguje fantasticky a návaznost záběrů zde neexistuje. K tomu špičková předvídatelnost, kdy jsem na kamaráda PĚT MINUT po začátku filmu křičel jak to dopadne a odříkal jsem tak 98% zápletek. Fakt nářez, ale bavil jsem se královsky to musím nechat. Nicméně né natolik abych tady něco ocenil. Není zde žádný jediný dialog, jediná scéna či jediná zápletka, co by mě donutila přemýšlet nad alespon 0,5 hvězdou.