The Making of 'Raiders of the Lost Ark'

(TV film)
všechny plakáty

corpsy

Aj keď je to dramaturgicky iné, ako novšie making-of, vytvára krásnu predstavu o natáčaní pre mňa najúžasnejšieho snímku v dejinách filmu. A za to si svoje maximum bezprostredne zaslúži. ()

Xmilden

Uspokojivý dokument, který pochází ze stejného roku jako samotný film, nicméně vedle novějšího Making of neobsahuje zase tolik informací a vzpomínek aktérů. Dozvíme se zde například že Stevenovi vadil nedostatek hadů, natáčení probíhalo v Tunisku, v Londýně nebo na Hawaii a také se podíváme pod pokličku nebezpečné automobilové honičky. ()

Shakers

Jeden s tých lepších Making of. Velku zásluhu na tom majú predovšetkým hady, brilantné kulisy a samozrejme ako sa tento legendárny film formoval - Spielberrg chcel točiť bondovku, no Lucas mu ukázal príbeh o dobrodruhovi, ktorý zažíva po ceste za nadprirodzenými artefaktmi plno akčných kúskov. Pôvodne tu Harrison hrať ani nemal, ale kamoš (Lucas) kamošovi (Spielberg) odporučil Forda. A hlavne tu je vidieť Spielbergov zápal a jeho nápady, no občas pustil za kameru aj svojho kamoša Georga. 95% - 5* ()