Straight Up

• USA Break-Up (pracovní název)

Todd (James Sweeney) a Rory (Katie Findlay) sú intelektuálne spriaznené duše. On je asi gay. Jej je to jedno. Romantická komédia s dramatickým rozuzlením a milostný príbeh bez sexuálneho vzrušenia. (dwdb)

Aljak

Waw, tak toto som vôbec nečakal! Podľa popisu som čakal skôr nejakú otravnú konverzačku o homosexuálnej dileme a prvoplánovým humorom. A ono sa z toho vykľulo skvelá konverzačná romantická komédia, pri ktorej sa dá navyše parádne zabaviť na trefných a nápaditých dialógoch s dôvtipom a inteligenciou (tá vo väčšine filmov podobného žánru dosť absentuje). Navyše, na Katie Findlay sa skutočne dobre pozerá (veľmi pekné črty tváre), a aj James Sweeney je fakt sympaťák. Super film! ()

wege

Já prostě těm dnešním mladým nerozumím, nechápu ty jejich neurózy, fóbie, styl. A hlavně nechápu tu potřebu to ještě rozmazávat a točit o tom film. Oni by devadesátky nedokázali přežít ani na hromadě neurolu či podobných prášků. Z jiného pohledu, oproti mé ženě bytostně nesnáším Gilmorova děvčata, je to uřvaný seriál, kde se hodně mluví a prostě ať si říká, kdo chce, co chce, tak to 95% času není ani vtipné. Tady ta inspirace vypadá jednoznačně, dokonce o tom ve filmu i mluví a výsledek je stejný. Moc se tam mluví (a moc rychle) a není to vůbec vtipné, nemá to nápad, je to prostě úplně zbytečný film. ()

silentname

"Straight Up" je romantickou komédiou, ktorá mi asi nepripomína absolútne nič. Neviem k čomu by som to prirovnal. Naša ústredná dvojica pôsobí skutočne unikátne. Neviem to lepšie popísať ako keby ste si zobrali Jima Parsonsa a Lauren Lapkus a dali ich spolu do vzťahu. Znie to zvláštne, ale súčasne si to viem veľmi dobre predstaviť. Majú dobrú chémiu a James Sweeney sype tie dialógy z rukáva, až je ho fascinujúce sledovať. Myslím si, že film má v sebe aj niekoľko dobrých odkazov, mimo iné: "Ako môžeš niekoho milovať, keď nedokážeš mať rád ani seba samého." Postavy vo filme sú podľa mňa dobré, pričom kráľovnou tohto filmu je Tracie Thoms v role psychoterapeutky. Jej monológy stoja za to a jej pokoj za každých okolností ma rovnako vie pobaviť. Myslím si, že ja by som sa na jej mieste z toho všetkého zbláznil a dal výpoveď. Film je správne vtipný, je správne dramatický, no hlavne skrz všetko čo sa v ňom odohráva pôsobí veľmi úprimne. A najlepšie momentky sú tu pre mňa časti, ktoré pôsobia minimalisticky, no vedia veľa povedať. Ako keď Rory chce ísť za Toddom do sprchy, alebo keď sú spolu oddelení dverami a ona mu hovorí, že tam pri ňom ostane, no aby dýchal. Alebo mnohé momentky vieme pochopiť len čisto z ich mimiky. Napriek tomu, že toto je inak vysoko dialógový film. Toddovi kamaráti mi občas liezli na nervy a hlavne som mal pocit, ako keby ani nechceli, aby ten vzťah s Rory v skutočnosti mal. A nejako ma nebavilo ich sledovať. Obzvlášť Meg. Ale ako celok si myslím, že ide o celkom unikátny film. A stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+ ()

Rockerman

Pro mne dost hořká komedie, která vypovídá mnohé o dnešních mladých lidech. Zhýčkaných, přecitlivělých, hroutících se z každého "nevhodného" slova či názoru. To se ovšem netýká debaty o sexu, to nejspíš v dřive puritánské Americe tabu není. Film má být asi důkazem, že mezi mužem a ženou lze vybudovat láskyplný vztah i bez sexu. Podle mne nelze! ()