Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

dopitak

Čarukrásná Liv a její pečlivý letní výběr milence v kopcích mezi vinicemi. Léto, erotika (Weisz!, Tyler) a milá postava pana Maraise, směs angličtiny, italštiny a francouzštiny, titulky Anny Kareniny. A atmosféra, na základě níž dávám pětihvězdičkové nejčastěji. Kouzelná je i scéna, kdy jde Lucy po večírku k Alexovi, aby jí schválil nabíječe, a oba si myslí, že dnešní noc je ta pravá. ()

ER

Svůdná krása až tak svůdná není,byť Liv je holka k nakousnutí a ani Rachel na tom není špatně. Jenže v příliš provincionálním prostředí několika lidí se režisérův záměr dost vytrácí a nezachrání to ani pečlivé záběry exteriérů se saturovanými barvami. Jakoby se Bertolucci snažil sáhnout na "zakázané ovoce" (sexuální tón),ale v poslední chvíli vždy ucuknul a tím pádem scény rozmělnil do méně záživných kousků. ()

AloeB

Titulní krása je ve filmu velmi půvabně zpodobněna a to nejen v osobě Liv Tyler ale v celé krajině a celkově i v atmosféře filmu. Celým snímkem tak nějak prostupuje frivolnost, bohémství a láska k životu, což je pro mě velice příjemný fakt, naproti tomu, že jinak lze zápletka shrnout do nešťastného dilematu zda Lucy dá či ne. ()

Garch

Asi nejmilejší film od Bernarda Bertolucchoi, s éterickou Liv Tyler. Nádherné místo v Toskánsku, které je inspirativním útočištěm umělecké rodiny a jejich přátel. Obsazení je také vynikající. Především Donal McCann, ale i Jeremy Irons nebo Sinéad Cusack. Za vzpomínku stojí poslední role Jeana Maraise. "Stearling Beauty" je pohoda na opakované podívání. ()

ZnalecH

Já ani moc nechápu, kam na tyhle filmy chodím. Nebyla to zase taková hloupost, ale ve film mám jiné požadavky. Tohle bych si maximálně přečetl a to jen ve chvíli, když bych potřeboval něco na odpočinutí a nečekal bych od toho nic jiného. Takový je asi film. Nic moc se tam neděje a odpočinete si. Já jsem si pěkně popřemýšlel. Ale nic moc jsem ve filmu neviděl. ()

• Natáčelo se v Toskánsku v Itálii. (BMW12)
  • Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)
  • Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)